Europos judumo savaitė Vilniuje: aktyvios pramogos, nemokamas viešasis transportas

Darnaus judumo Vilniuje nuotraukos / Kastyčio Mačiūno

Rugsėjo 16 d. startuoja visoje Europoje minima judumo savaitė, o ją pasitinkantis Vilnius kviečia judėti darniai, išbandyti įvairius keliavimo po miestą būdus.

Vilniečių įpročius stebinti įmonė „Susisiekimo paslaugos“ dalinasi viena ryškesnių judumo tendencijų – vis daugiau miestiečių kelionei į darbą ir kitur renkasi dviračius, elektrinius paspirtukus.

„Iš tiesų galima sakyti, kad judumo savaitę Vilnius mini visus metus. Aktyviai skatiname miestiečius rinktis darnesnius keliavimo būdus, stengiamės užtikrinti kuo sklandesnę patirtį keliaujant įvairiai – nesvarbu, ar tai autobusas, ar automobilis, ar dviratis, ar paspirtukas. Be to, edukuojame, kaip darnesnis judumas sukuria visiems malonesnę aplinką, švaresnį ir erdvesnį miestą, tiesiogiai bendraujame su mokyklomis, universitetais, verslo įmonėmis, įvairiomis bendruomenėmis. Džiugina, kad miestiečiai vis labiau linkę judėti darniai. Pavyzdžiui, lyginant balandžio – rugpjūčio mėnesių dviratininkų srautus, šiemet skaičiuojame 66 proc. daugiau dviratininkų. Paspirtukus, dviračius vilniečiai taip pat kur kas dažniau renkasi ne kaip pramogą, o kaip kasdienę transporto priemonę – tai svarbus elgsenos pokytis. Judumo įpročiams įtakos, žinoma, turėjo ir pandemijos laikotarpis“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ vadovė Modesta Gusarovienė.

Darnaus judumo Vilniuje nuotraukos / Kastyčio Mačiūno

Judumo savaitė kasmet minima visoje Europoje, o ją inicijuoja Europos Komisija, paskelbdama vis kitą temą. Šiemet judumo savaitės tema „Judumas – be jokios taršos“.

Rugsėjo 18 d. Vilnius kviečia į renginį „JUDU vitaminas“ – speciali pramogų ir edukacijos erdvė įsikurs prie Baltojo tilto, šalia naujojo aikštyno.

Darnaus judumo Vilniuje nuotraukos / Kastyčio Mačiūno

Renginio dalyviai čia sužinos naujienas apie visą judumo progresą Vilniuje, susipažins su dviračių takais ir maršrutais, „Paspirtukininko Biblijos“ taisyklėmis, taip pat galės išbandyti interaktyvų žaidimą, įsiamžinti prie „gyvos“ foto sienos, pramogauti aktyvioje paspirtukų zonoje, tapti Vilniuje minančiųjų dienoraščio dalimi, pasivaišinti JUDU vitaminais.

Europos judumo savaitės kulminacija yra Tarptautinė diena be automobilio, kuri minima rugsėjo 22 d.

Darnaus judumo Vilniuje nuotraukos / Kastyčio Mačiūno

Šią dieną vilniečiai ir miesto svečiai sostinėje visais autobusais, troleibusais keliaus nemokamai. Taip Vilnius sveikina keleivius, o tuos, kurie įprastai juda kitaip, skatina išbandyti rekordiškai atsinaujinusį viešąjį transportą.

Be to, Dieną be automobilio viešojo transporto kontrolieriai atsisakys įprastinių mikroautobusų, o prižiūrėdami tvarką po miestą patys taip pat keliaus tik autobusais ir troleibusais.

Detaliau: www.judu.lt/vilnius

Informacija „Susisiekimo paslaugos“ SĮ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.