Europos profsąjungos ragina „Achemos“ vadovus vykdyti streikuotojų reikalavimus

Ramūnas Miliauskas/ Nuotrauka BNS/ Teodoras Biliūnas

Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) paragino Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovės „Achema“ vadovus ir savininkus įvykdyti streikuojančių bendrovės darbuotojų reikalavimus. 

Tokį raginimą organizacija raštu išsiuntė pagrindinei „Achemos grupės“ akcininkei Lydai Lubienei ir bendrovės generaliniam direktoriui Ramūnui Miliauskui – jie raginami tęsti derybas su darbuotojais dėl kolektyvinės sutarties.

„Raginame nedelsiant grįžti į derybas su profesine sąjunga ir laikantis konstruktyvaus socialinio dialogo principų bei tarpusavio supratimo siekti susitarimo taip sugrįžtant į pavyzdingų įmonių, galinčių didžiuotis kolektyvinėmis sutartimis ir kokybišku dialogu su darbuotojų atstovais, gretas“, – rašoma ETUC generalinio sekretoriaus Luca’os Visentinio (Lukos Visentinio) laiške. 

Jame prašoma „gerbti ir sutikti“ su profsąjungos reikalavimais pasirašyti dvejų metų trukmės kolektyvinę sutartį, bent kartą per metus peržiūrėti atlyginimus, nustatyti premijų už metinius darbo rezultatus tvarką, įteisinti viršvalandžius, suderinti su profesine sąjunga darbo grafikus. 

„Achemos“ darbuotojai netermintuotą streiką pradėjo antradienį ryte, taip jie protestuoja prieš bendrovės vadovybės atsisakymą pasirašyti kolektyvinę sutartį. Streiką žadama tęsti, kol šis reikalavimas bus įvykdytas. Tačiau „Achemos“ vadovas R. Miliauskas kartoja, kad jos pasirašyti neketina. 

Įmonėje dirba apie 1,3 tūkst. žmonių, apie 37 proc. iš jų priklauso profesinei sąjungai.

ETUC įkurta 1973 metais ir šiuo metu vienija 92 profesinių sąjungų konfederacijas iš 39 Europos valstybių. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *