Europos Sąjungos šalyse likę lietuviai skuba užsitikrinti nemokamą medicinos pagalbą

Nuotrauka BFL/ Фото pixabay.com

Europos Sąjungos šalyse likę lietuviai skuba užsitikrinti nemokamą medicinos pagalbą – praėjusią savaitę ligonių kasos išdavė beveik 2,5 tūkst. tą užtikrinančių sertifikatų.

„Nuo karantino pradžios paskelbimo sulaukėme nemažai prašymų ir skambučių iš svetur esančių lietuvių dėl medicinos pagalbos Europos Sąjungoje“, – BNS sakė Valstybinės ligonių kasos atstovas spaudai Rimantas Zagrebajevas.

„Per savaitę ligonių kasos išdavė arti 2,5 tūkst. sertifikatų. Vien per pastarąjį savaitgalį į ligonių kasas elektroniniais laiškais kreipėsi 0,5 tūkst. tautiečių iš svetur“, – teigė jis.

Specialūs sertifikatai išduoti svetur išvykusiems ir privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje draustiems piliečiams, kurie prieš išvykdami nepasirūpino Europos sveikatos draudimo kortele.

Valstybinės ligonių kasos teigimu, jeigu išvykusieji nebūtų pasirūpinę sertifikatais, jiems už medicinos pagalbą būtų galėję tekti susimokėti.
 
Galiojančiomis Europos sveikatos draudimo kortelėmis iš viso šiuo metu yra pasirūpinę beveik 600 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Kai kurios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, pastaruoju metu paskelbė karantiną ir ėmėsi priemonių, kad pažabotų koronaviruso plitimą.

Viena iš kovos su koronaviruso plitimu priemonių – užvertos šalių sienos, taip pat buvo atšaukta didelė dalis skrydžių.

Lietuviai nuo karantino pradžios kviečiami grįžti į Lietuvą specialiai jiems organizuojamais skrydžiais, keltų reisais.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *