Fiksuoti trys atvejai, kai migrantai į Lietuvą pateko per nutiestą aštrią vielą – VSAT

Фото vrm.lt

Pastaruoju metu fiksuoti trys atvejai, kai migrantai iš Baltarusijos į Lietuvą pateko per nutiestą aštrią vielą – koncertiną, dengiančią bene intensyviausią migrantų maršrutą ties Druskininkais.

„Tame ruože, kur ji yra nutiesta, pasieniečiai ties ja sulaikė migrantus. Tai reiškia, kad pateko per tą vietovę, kur ji nutiesta (…) Tikrai yra trys atvejai“, – BNS pirmadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Jo teigimu, paskutinis atvejis fiksuotas sekmadienį, kiti du kiek seniau.

„Kol pro koncertiną praėjo, išsikapanojo, pasieniečiai spėjo juos prigauti. Dokumentų jie neturėjo, bet prisistatė Kongo, Kamerūno ir Gvinėjos piliečiais. Prieš tai buvo atvejų prieš savaitę ir dar prieš savaitę – penki irakiečiai ir keturi Nigerijos piliečiai, taip pat be dokumentų“, – teigė pasieniečių atstovas.

Jis taip pat sakė, kad koncertina daliai migrantų yra kliūtis, kitus ji gerokai pristabdo ir palengvina darbą pasieniečiams.

„Daliai, matyt, tai yra kliūtis (…) Kažkam tai yra labai ilgas laiko sugaišimas, koks ir yra jos tikslas (…) Tada – patekimas tiesiai pasieniečiams į rankas“, – pridūrė jis.

VSAT atstovas neatskleidė būdo, kaip migrantams pavyko įveikti nutiestą koncertiną.

Šiuo metu apie 5 km koncertinos nutiesta ties Druskininkais esančiame pasienio ruože, kuriuo sieną pastaruoju metu kirto bene daugiausia migrantų, artimiausiu metu planuojama įsigyti dar 20 km aštrios vielos.

VSAT duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos pateko 2730 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra 34 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *