G. Landsbergis dalyvaus kovos su ISIS koalicijos ministrų susitikime

Фото urm.lt

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį Romoje dalyvaus Globalios koalicijos kovai prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (ISIS) užsienio reikalų ministrų susitikime.

Ministras taip pat turės atskirus dvišalius susitikimus su Turkijos, Kosovo ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrais.

Svarbiausi tarptautiniai koalicijos veiklos formatai yra Jungtinių valstijų vadovaujama operacija „Įgimtas ryžtas“ ir NATO misija Irake. Lietuva dalyvauja minėtose operacijoje ir misijoje, šį dalyvavimą numatoma didinti.

ISIS netekus fizinės teritorijų kontrolės šiaurės rytų Sirijoje ir šiauriniame Irake, koalicija savo veiklą pastaruoju metu fokusuoja į civilių asmenų teisių gynybą atkovotose teritorijose, teroristinių kovotojų perkėlimu į jų kilmės valstybes, siekia aktyviau kovoti su ISIS propaganda ir neleisti grupuotės likučiams pritraukti naujų narių.

JAV vadovaujamos koalicijos, prie kurios prisijungė keliasdešimt valstybių, galutinis rezultatas – ilgalaikis ir negrįžtamas „Islamo valstybės“ sunaikinimas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.