G. Landsbergis: Lietuva neturi „raudonų linijų“, kalbant apie sankcijas Rusijai

Nuotrauka urm.lt

Lietuva neturi jokių „raudonų linijų“, kalbant apie sankcijas Rusijai, pradėjusiai karą Ukrainoje, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Jis taip sakė po antradienį vykusio susitikimo su Lietuvoje viešinčiu Nyderlandų vicepremjeru ir diplomatijos vadovu Wopke Hoekstra (Vopke Hukstra).

„Lietuva neturi jokių raudonų linijų, kai kalbame apie sankcijas. Tai reiškia, kad esame pasirengę diskutuoti apie bet kokias sankcijas, įskaitant ir energetines“, – teigė G. Landsbergis.

Jis pabrėžė, kad geriausia pradėti būtų nuo naftos importo iš Rusijos embargo, kadangi prekyba nafta šiai šaliai suteikia didelių įplaukų į biudžetą.

Pasak Nyderlandų ministro, Europos Sąjunga turi priimti vieningą sprendimą, kalbant apie energetinių išteklių iš Rusijos atsisakymą.

„Kai kurios šalys daug labiau priklausomos nuo naftos ir dujų iš Rusijos, todėl turime rasti vieningą sprendimą“, – teigė W. Hoekstra.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, tęsiant Rusijos įsiveržimui jo valdomoje šalyje, paragino Vakarus imtis Rusijos naftos ir dujų boikoto, tačiau Vakarų šalys kol kas dėl to nesutaria.

Šis klausimas yra itin jautrus Vokietijai, labai priklausomai nuo rusiškų dujų.

Tuo metu Kremliaus atstovai sako, kad rusiškos naftos importo draudimas Vakaruose turėtų „katastrofiškų pasekmių“.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *