G. Landsbergis: prekybos sutrikimams su Kinija spręsti reikia skubių ES veiksmų

Nuotrauka Gabrielius Landsbergis/ twitter.com

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog prekybos sutrikimams su Kinija spręsti reikia skubių Europos Sąjungos (ES) veiksmų.

Tai jis pirmadienį aptarė su už prekybą atsakingu Europos Komisijos vicepirmininku Valdžiu Dombrovskiu.

„Išreiškiau savo dėkingumą V. Dombrovskiui už parodytą solidarumą ir pagalbą, padarytą dėl pastarojo meto politiškai motyvuoto ekonominio spaudimo iš Kinijos pusės. Daugybė įrodymų rodo, kad dabartiniams prekybos sutrikimams spręsti reikia skubių ES veiksmų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pirmadienį rašė G. Landsbergis. 

Europos Komisijos vadovai praėjusią savaitę pranešė, kad kreipėsi į Kiniją informacijos dėl prekybos su Lietuva trikdžių.

Bendrame pareiškime ES diplomatijos vadovas Josepas Borrelis (Žozepas Borelis) ir V. Dombrovskis tvirtino, kad bendrija atrems Pekino spaudimą, o Lietuvos ir Kinijos santykiai turės įtakos ir ES ryšiams su šia valstybe.

Lietuvos pramonininkų konfederacija gruodžio pradžioje pranešė, kad Lietuva buvo išbraukta iš Kinijos muitinės sistemų, todėl šalies įmonėms nepavyko eksportuoti savo prekių. Kiek vėliau trikdžiai su Kinijos muitine buvo išsisprendę, tačiau netrukus įmonės vėl susidūrė su kliūtimis išmuitinant prekes.

Kinija pastaruoju metu reiškė protestus dėl Lietuvos plėtojamų ryšių su Taivanu, salos atstovybės atidarymo Vilniuje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.