G. Landsbergis su ES užsienio kolegomis aptars reakciją į Rusijos veiksmus

Nuotrauka urm.lt

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje aptars transatlantinius santykius, situaciją Vakarų Balkanuose, santykius su Rusija, situaciją Baltarusijoje, Afganistane, Sahelyje ir Libane.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), ruošiantis gegužės mėnesio Europos Vadovų Tarybos susitikimui, ministrai aptars reakciją į Rusijos veiksmus „eskaluojant santykius su ES bei vidaus represijas prieš pilietinę visuomenę ir politinę opoziciją“.

„Pastarieji Kremliaus žingsniai – nedraugiškų valstybių sąrašų rengimas ir sankcijų aukštiems Europos pareigūnams paskelbimas – dar labiau didina vertybinę prarają tarp ES ir Rusijos, o pilietinės visuomenės organizacijų paskelbimas ekstremistinėmis parodo visišką Kremliaus desperaciją siekiant išsaugoti valdžią“, – sako G. Landsbergis.

Besiruošiant birželio 15 dienos ES–JAV viršūnių susitikimui Briuselyje ministrai aptars prioritetines sritis, kuriose reikėtų stiprinti veiksmų koordinavimą ir plėtoti dialogą su JAV.

ES užsienio reikalų ministrai nuotoliniu būdu susitiks su JAV Prezidento specialiuoju pasiuntiniu Johnu Kerry (Džonu Keriu) ir diskutuos apie klimato diplomatiją, kaip siekti ambicingesnių klimato politikos tikslų bei didžiųjų teršėjų įsipareigojimų mažinti taršą.

Susitikimo metu vyks strateginė diskusija apie padėtį Vakarų Balkanuose. Ministrai aptars geopolitinius ir saugumo klausimus, ES plėtros perspektyvas, galimybę aktyvesniam ES įsitraukimui ir bendradarbiavimui su kitais tarptautiniais partneriais regione. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.