G. Landsbergis su kitų šalių kolegomis lankosi Kyjive

Nuotrauka Gabrielius Landsbergis/ twitter.com

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su kitų šalių kolegomis pirmadienį lankosi Kyjive.

„Mes, užsienio reikalų ministrai iš Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos šiandien esame Kyjive, visiškai solidarizuodamiesi su Ukraina. Nepaisant Rusijos bombų lietaus ir barbariško brutalumo, Ukraina laimės“, – savo „Twitter“ paskyroje pirmadienį paskelbė G. Landsbergis. 

Jis Kyjive lankosi praėjus kelioms dienoms po premjerės Ingridos Šimonytės vizito. Ji kartu su keliais kitais Europos lyderiais buvo atvykusi pagerbti 1932–1933 metų Holodomoro, kurį Kyjivas laiko buvusio Sovietų sąjungos lyderio Josifo Stalino režimo sąmoningai vykdytu genocidu, aukų atminimo.

Pasak Lenkijos ir Lietuvos žiniasklaidos, šių dviejų ES valstybių narių ministrai pirmininkai į Ukrainą atvyko ir derybų, per kurias visų pirma galėjo būti kalbama apie galimą naują migracijos iš Ukrainos bangą ateinančią žiemą.

Rusija, vasario pabaigoje pradėjusi karinę invaziją į Ukrainą, pastarosiomis savaitėmis atakavo ir stipriai pažeidė Ukrainos energetikos infrastruktūrą. Vakarai skiria karinę, humanitarinę, finansinę pagalbą šaliai, ėmėsi beprecedenčių sankcijų prieš Rusiją. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *