G. Nausėda: apie pandemijos valdymą kalbėkime pagarbos ir pagalbos žmogui kalba

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad apie COVID-19 pandemijos valdymą valdžia su žmonėmis turėtų kalbėti pagarbiai ir siekdama jiems padėti, o ne skaldyti.

Jis taip sakė pirmadienį susitikime su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, premjere Ingrida Šimonyte, parlamentinių partijų vadovais, sveikatos ekspertais, pranešė Prezidentūra.

Prezidentas pabrėžė, kad pandemijos valdymas nebus sėkmingas, jei jis nesutelks žmonių, priešins visuomenę.

G. Nausėda taip pat akcentavo, kad pandemijos valdymas turi būti grindžiamas mokslu, o sprendimai priimami pasitarus su mokslininkais ir specialistais.

Be kita ko, prezidento teigimu, pandemijos valdymo priemonėmis neturėtų būti didinama atskirtis, o žmonių elgesio pokyčių turėtų būti siekiama pirmiausia pozityviomis priemonėmis, pagarbiai atsižvelgiant į egzistuojančius kultūrinius, socioekonominius, regioninius skirtumus.

„Kreipiuosi į jus, politinių partijų lyderiai, – kalbėkime apie pandemijos valdymą pagarbos ir pagalbos žmogui, o ne baudimo, žmonių skirstymo ar pykčio kalba“, – sakė G. Nausėda.

Jis svarbiausiu artimiausio laikotarpio tikslo įvardijo senjorų apsaugojimą nuo COVID-19.

„Privalome absoliutų prioritetą skirti ir visas jėgas sutelkti tinkamam senjorų informavimui apie skiepus ir kuo platesniam jų vakcinavimui“, – teigė šalies vadovas.

Jis padėkojo parlamento ir Vyriausybės vadovėms, politinių partijų lyderiams, kad, atsiliepę į jo kvietimą, šiuo susitikimu jie parodė valią siekti plataus politinio sutarimo dėl pandemijos valdymo priemonių.

Anot prezidento, politinis dialogas yra būtinas ieškant įstatyminių sprendimų, kurie vienaip ar kitaip paveikia žmogaus sveikatos, socialines, ekonomines ar kitas garantijas. 

Susitikime dalyvavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus.

Į susitikimo dalyvius taip pat kreipėsi Sveikatos ekspertų tarybos nariai ekspertai: Vytauto Didžiojo universiteto vadovas Juozas Augutis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriai Mindaugas Stankūnas ir Kęstutis Petrikonis bei Vilniaus universiteto profesorė Edita Sužiedėlienė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.