G. Nausėda apie pliažą Lukiškių aikštėje: galėtume rasti kitą vietą

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Aštrias diskusijas sukėlęs laikinas paplūdimys sostinės Lukiškių aikštėje nėra kiršinantis veiksnys, tačiau panašaus pobūdžio veiklai būtų galima rasti kitą vietą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Manau, kad tikrai galėtume rasti kitą vietą panašaus pobūdžio relaksacijai ir tikrai visi liktų patenkinti“, – po dalyvavimo Darbėnų miestelio šventėje žurnalistams sakė G. Nausėda.

Jis pabrėžė, kad jam aikštė asocijuojasi su dalykais, kurie „nėra labai smagūs ir linksmi Lietuvos istorijoje“.

„Taip, aš turiu savo nuomonę, jos neperšu, tiesiog tai yra mano nuomonė ir turbūt visada tokia buvo – aš išaugęs pagarbos istorijai dvasioje ir ta aikštė man asocijuojasi su daugybe dalykų ir, deja, daugelis jų nėra labai smagūs ir linksmi Lietuvos istorijoje“, – kalbėjo šalies vadovas.

Nepaisant to, G. Nausėda sako nemanantis, kad laikinas paplūdimys Lukiškių aikštėje kiršina visuomenę ir pabrėžė, kad ši situacija gali sukelti prasmingą diskusiją.

„Aš nesakyčiau, kad tai yra kiršinantis visuomenę veiksnys, tai galbūt geras katalizatorius pasitikrinti visuomenės nuotaikas, temperatūrą“, – teigė prezidentas.

„Tokia diskusija, jei įvyksta civilizuota forma, yra tikrai prasminga, ir iš diskusijos gims ir rezultatas“, – pridūrė jis.

Vilniaus savivaldybės sprendimas Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį visuomenėje sukėlė daug diskusijų, o Seime kelią skinasi valdančiųjų „valstiečių“ inicijuotas projektas, kuriuo siūloma numatyti, jog aikštės memorialiniai akcentai būtų skirti laisvės kovoms.

Laisvės partijos atstovas sostinės meras Remigijus Šimašius laikosi pozicijos, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas suteikiant galimybę džiaugtis iškovota laisve ir „švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“.

Kritikai teigia, kad toks projektas yra netinkamas Lukiškių aikštei, taip pat priekaištaujama dėl to, kad planuojant projektą nesitarta nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija. 

Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienio rytą. 

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys šią savaitę supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Valstybinė kultūros paveldo komisija šią savaitę pareiškė, kad Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengtas laikinas paplūdimys nedera su jos istorine ir memorialine reikšme.

BNS

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.