G. Nausėda Armėnijos premjerą ragino imtis aktyviau įgyvendinti demokratines reformas

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Pirmadienį su Armėnijos premjeru Nikolu Pašinianu susitikęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ragino jį aktyviau imtis demokratinių reformų.

Lietuvos vadovas akcentavo, kad N. Pašiniano vyriausybė per rinkimus iš Armėnijos žmonių gavo stiprų mandatą reformoms įgyvendinti.

Pasak prezidento, Europos Sąjungos (ES) įsitraukimas į institucijų stiprinimą, gilesni ekonominiai ryšiai su Armėnija yra siekiamybė, jis pabrėžė, kad Lietuva palaiko Armėniją įgyvendinant demokratines reformas bei pasiūlė Lietuvos pagalbą pertvarkant teisėtvarką, kovojant su korupcija ir kitose srityse, pranešė Prezidentūra.

„Lietuvai svarbus būsimas Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, kuris turi nubrėžti šio regiono ir ES bendradarbiavimo gaires. Esame pasirengę dalytis patirtimi, deleguoti savo šalies ekspertus tam, kad padėtume Armėnijai tvirtai žengti demokratijos keliu“, – teigė G. Nausėda.

Jis pažymėjo, kad prieš 30 metų Lietuva buvo pirmoji šalis, pripažinusi Armėnijos nepriklausomybę, ir kad šie metai ypatingi Armėnijai ir Lietuvai, kadangi minimas diplomatinių santykių užmezgimo 30-metis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *