G. Nausėda: atnaujintas pensijų įstatymas užtikrins nuoseklų jų augimą

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė atnaujintą Socialinio draudimo pensijų įstatymą, kuris sudaro prielaidas 2021 metais indeksuoti pensijas ir taip užtikrinti jų didėjimą.

Įgyvendinus įstatymą, kitais metais pensijos augs 9,6 proc., o vidutinė mėnesio pensija didės 38 eurais, teigiama Prezidentūros pranešime.

„Siekiu ir sieksiu, kad senjorų pensijos augtų kasmet. Jei kartu su Seimu bei Vyriausybe dirbsime vieningai ir nuosekliai skirdami dėmesį spartesniam pensijų didinimui, per kelerius metus galime užtikrinti, kad vyriausios mūsų visuomenės dalies pragyvenimo lygis taptų orus – tai yra priartėtų prie Vakarų Europos standarto, o senatvės pensijų ir darbo užmokesčio santykis šalyje pasiektų 50 proc.“, – pranešime sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, ilgalaikis pensijų augimas yra viena pagrindinių priemonių, mažinant senjorų skurdo lygį ir garantuojant vyresnio amžiaus žmonių socialines bei ekonomines teises. G. Nausėdos iniciatyva 2020 ir 2021 metais įgyvendinamas spartesnis pensijų didinimas, nukreiptas į siekį, kad pensijos augtų greičiau nei vidutinis atlyginimas.

Senatvės pensijų pakeitimo normos augimas yra reikšmingas žingsnis gerovės valstybės įgyvendinimo link, nes sudaro sąlygas mažinti pajamų nelygybę tarp visuomenės grupių. Tarp gerovės valstybės įgyvendinimo tikslų Prezidentas yra numatęs per ateinančius ketverius metus sumažinti skirtumą tarp didžiausias ir mažiausias pajamas gaunančių gyventojų bent iki 5 kartų. Pastaruoju metu šis skirtumas mažėja, tačiau vis dar siekia 6,4 karto.

Aktualiausiais Statistikos departamento duomenimis, pensininkų skurdo lygis siekia daugiau nei 35 procentus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.