G.Nausėda dėkoja karštosios linijos savanoriams: tokiais momentais didžiuojuosi Lietuva

Nuotrauka lrp.lt/Robertas Dačkus

Šalies vadovas Gitanas Nausėda dėkoja karštosios koronaviruso linijos savanoriams, pabrėždamas jų darbo svarbą visuomenei.

„Matydamas šitų jaunų ir vyresnių žmonių pasišventimą, šaulių, kitų savanorių, aš suprantu, kad mes tikrai greitai ir sėkmingai įveiksime šitą iššūkį. Tokiais momentais didžiuojuosi Lietuva, kuri sugeba susivienyti ir stoti kaip mūras“, – šeštadienį apsilankęs Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje sakė prezidentas.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stotis administruoja karštąją koronaviruso liniją 1808. Šalies vadovas savo vizito metu taip pat atsiliepė į vieną skambutį ir konsultavo šiaulietę, paskambinusią dėl ketvirtą parą nesulaukiamo tyrimo atsakymo.

„Atsakiau į vieną skambutį, tikiuosi, kad atsakiau kvalifikuotai. Šalia sėdėjo konsultantas, ir kadangi tą klausimą neblogai žinojau, tikiuosi, kad atsakiau gerai. Moteris susidūrė su problema, kad ketvirta dieną nėra atsakymo, tai jau kritinis laikotarpis, ir jis turėtų atsirasti artimiausiu metu“, – pasakojo G. Nausėda.

Šalies vadovas pažymi, kad šiuo metu savanoriai sudaro net 90 proc. koronaviruso karštosios linijos veikloje dalyvaujančių asmenų, jie dirba keliomis pamainomis visą parą.

Prezidentas pažymi, kad karštosios koronaviruso linijos savanoriai reikšmingai sumažina Bendrojo pagalbos centro ir Greitosios medicinos pagalbos dispečeriams tenkantį krūvį, taip pat leidžia budintiems gydytojams daugiau dėmesio skirti svarbiausiems klausimams ir sunkiausiems atvejams.

Kaip pranešė Prezidentūra, kovo 13 dieną pradėjusi veikti karštoji koronaviruso linija 1808 jau sulaukė daugiau kaip 135 tūkst. skambučių – nuo 5 tūkst. iki 15 tūkst. per dieną.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stotyje šiuo metu įrengtos 34 karštosios linijos konsultantų darbo vietos, budi nuo 10 iki 12 gydytojų, šiuos pajėgumus planuojama dar išplėsti.

Į karštosios linijos veiklą iki šiol įsitraukė apie 600 savanorių, dar 300 savanorių laukia eilėje. 60 proc. visų karštosios linijos darbuotojų neturi medicininio išsilavinimo, 30 proc. yra savanoriai medikai ir rezidentai, 10 proc. – Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai.

Karštoji koronaviruso linija buvo įsteigta šalyje pradėjus plisti COVID-19 infekcijai.

Šiuo numeriu gyventojai raginami skambinti pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui, taip pat po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Tik 1808 paskambinę žmonės gauna siuntimą atvykti atlikti tyrimą į mobiliuosius patikros punktus.

Lietuvoje yra nustatyta apie 771 koronaviruso atvejis, mirė devyni koronavirusu sirgę žmonės. Septyni žmonės pasveiko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.