G. Nausėda: ekonominius smūgius dėl koronaviruso padės įveikti rezervai ir ES

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Sušvelninti dėl koronaviruso kylančius ekonominius smūgius padės lankstesnis Europos Sąjungos (ES) institucijų požiūris ir šalies sukaupti rezervai, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Yra reali galimybė kartu su ES institucijų pagalba vykdyti aktyvesnę politiką, ir šia prasme šiandieninė situacija yra palankesnė tiek dėl ES institucijų adekvataus, atsakingo ir lankstaus požiūrio į tai, ką atskiros valstybės daro savo ekonomikos politikoje, tiek ir dėl to, kad, skirtingai nuo 2008 metų, turime tam tikrus rezervus. Dideli ar maži jie – skonio klausimas“, – pirmadienį po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu sakė G. Nausėda.

Pasak jo, siekiant pristabdyti ekonomikos augimo lėtėjimą, „skirtingai nei 2008–2009 metais, imamasi kitokio pobūdžio anticiklinės ekonomikos stabilizavimo politikos“.

„Net ir šiandien paskelbtos priemonės yra susijusios su bendru ES reguliavimu (…) Mokesčių atidėjimas, mokesčių naštos mažinimas ir viešųjų išlaidų didinimas yra skirti sušvelninti tiems smūgiams, kurie ateina dėl koronaviruso įtakos pagrindinėms mūsų prekybos rinkoms ir mūsų pačių vidaus rinkai“, – kalbėjo prezidentas.

„Šitokie dalykai būtų neįmanomi, jei liktų toks griežtas reguliavimas, kuris šiuo metu yra tiek valstybės pagalbos verslui prasme, tiek stabilumo ir augimo pakto prasme“, – pridūrė jis.

Pirmadienį Vyriausybė iš esmės patvirtino maždaug 2,5 mlrd. vertės dėl koronaviruso nukentėjusios ekonomikos skatinimo planą.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas karantinas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.