G. Nausėda ir R. Karbauskis aptarė Lietuvos pasiruošimą dėl koronaviruso grėsmės

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Prezidentas Gitanas Nausėda ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį Prezidentūroje aptarė Lietuvos pasiruošimą dėl koronaviruso grėsmės.

„Pagrindinė ir bene didžiausia tema buvo Lietuvos pasiruošimas koronavirusui arba tos situacijos suvaldymui“, – žurnalistams po susitikimo sakė šalies vadovo atstovas Antanas Bubnelis.

Jis teigė, kad, prezidento nuomone, šiuo metu daugelyje pasaulio šalių situacija – ypatinga, todėl reikalauja ypatingų sprendimų.

„Prezidentas ragina visus Lietuvos žmones susitelkti, išlaikyti budrumą, pagalvoti apie savo artimuosius ir pasirūpinti jais, taip pat ragina susilaikyti nuo neatsakingų poelgių, kurie gali sukelti grėsmę visuomenės sveikatai“, – sakė prezidento atstovas.

Pasak jo, šalies vadovas palaiko šiuo metu šalyje vykdomas priemones dėl koronaviruso grėsmės ir pasitiki Ekstremaliųjų situacijų operacijų centru.

„Priemonės griežtos, tačiau tikrai adekvačios mums tenkantiems iššūkiams“, – tvirtino A. Bubnelis.

Anot prezidento atstovo, G. Nausėda antradienį koronaviruso grėsmę aptarė nuotoliniu būdu su Europos lyderiais.

„Antradienį vakare prezidentas dalyvavo Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuris šįkart vyko telekonferencijos būdu. Tai buvo neeilinis posėdis. To susitikimo metu vadovai sutarė, kad būtina stiprinti šalių veiksmų koordinavimą, taip pat buvo aptartos ir bendros ekonomikos skatinimo priemonės, kurių gali prireikti užsitęsus šiai situacijai“, – sakė šalies vadovo atstovas.

Jis taip pat pridūrė, kad vadovaujantis Vyriausybės rekomendacijomis, bus peržiūrėti renginiai, vyksiantys Prezidentūroje. 

„Bus koreguojami arba atidedami“, – sakė A. Bubnelis.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis teigė esantis patenkintas tiek Vyriausybės, tiek sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos darbu, kovojant su koronaviruso grėsme.

„Tikrai Lietuva išsiskiria ir reakcijos greičiu ir pastangomis gerąja prasme nuo daugelio Europos Sąjungos šalių. Kaip mes galime vertinti neigiamai sveikatos ministro darbą ir Vyriausybės darbą, kai matome, kad Lietuvoje situaciją pavyksta suvaldyti daug geriau negu daugelyje kitų šalių“, – teigė R. Karbauskis.

Jis taip pat teigė besitikintis, kad Seimo valdyba šį vakarą priims sprendimą dėl to, kad parlamentarai nedirbtų dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės.

Lietuvoje kol kas iš viso patvirtinti trys koronaviruso atvejai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.