G. Nausėda Izraelio prezidentui išreiškė pagarbą Vilniaus Gaonui, pakvietė į Lietuvą

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį nuotoliniame pokalbyje su Izraelio vadovu Reuvenu Rivlinu išreiškė pagarbą Vilniaus Gaonui, pasitinkant jo 300-ųjų gimimo metinių sukaktį, bei pakvietė prezidentą į Lietuvą.

Kaip informavo Prezidentūra, konferenciniame pokalbyje su R. Rivlinu G. Nausėda pažymėjo, Vilniaus Gaono, intelektas ir erudicija lėmė, kad „Vilnius tapo dvasiniu žydų centru Europoje, garsėjusiu visame pasaulyje“.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

„Jo dėka Vilnius atsidūrė pasaulio žemėlapyje kaip Toros ir Talmudo tyrinėjimų sostinė, o kartu ir judėjų religinis centras. Vilniaus Gaono mokymas, grįstas atkaklumu, kantrybe ir pasišventimu skleisti dvasinę stiprybę ir siekti išminties, įkvepia sunkiausiomis akimirkomis“, – teigė G. Nausėda.

Pokalbio pabaigoje prezidentas taip pat pasveikino Izraelį, pasitinkantį 72-ąsias nepriklausomybės metines, ir pakvietė Izraelio vadovą apsilankyti Lietuvoje.

Elijo ben Saliamono Zalmano, geriau žinomo kaip Vilniaus Gaonas, 300-osios metinės minimos balandžio 23 dieną. Jo garbei, o kartu ir minint 700 metų žydų istoriją Lietuvoje, 2020-ieji paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos minėjimo metais.

Pasak Prezidentūros, G. Nausėda pokalbyje akcentavo, kad Lietuva išlieka namais gausiai litvakų bendruomenei, išsibarsčiusiai po visą pasaulį, o Lietuvos žydų bendruomenė aktyviai palaiko ryšius su Izraelyje, JAV, Pietų Afrikoje, Prancūzijoje ir kitur gyvenančiais litvakais.

Pokalbyje Lietuvos ir Izraelio prezidentai taip pat palietė kovos su koronavirusu situaciją šalyse, aptarė ekonomikos atgaivinimo priemones.

„Sutarta, kad šis iššūkių kupinas laikotarpis pasaulyje reikalauja išskirtinio dėmesio tarptautiniams santykiams ir šalių solidarumui“, – teigiama pranešime.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *