G. Nausėda Kijeve: Lietuva rems Ukrainą iki pergalės

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Lietuva rems Ukrainą iki jos pergalės kare su Rusija bei sieks išlaikyti Vakarų susitelkimą bandant „maksimaliai apriboti“ Kremliaus galimybes tęsti invaziją, tvirtina prezidentas Gitanas Nausėda.

Tai jis sakė ketvirtadienį viešėdamas Kijeve, kreipdamasis į Aukščiausiąją Radą ir Ukrainos žmones, pranešė Prezidentūra.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

„Mes pernelyg daug iškentėme kartu ir pernelyg daug neteisybių patyrėme, kad galėtume abejingai stebėti vieni kitų kančias. Lietuva šiandien visomis išgalėmis remia Ukrainą, teikia ir toliau – iki pergalės – teiks karinę, humanitarinę ir finansinę pagalbą“, – sakė G. Nausėda, į susirinkusiuosius kreipęsis lietuvių ir ukrainiečių kalbomis.

Prezidentas kalbėjo, jog nuo pat karo pradžios Lietuvą vienija didžiulis noras padėti Ukrainai, o įvairiausią pagalbą skiria tiek valstybės, savivaldos institucijos, tiek ir Lietuvos žmonės, verslas, nevyriausybinės organizacijos.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

G. Nausėda akcentavo, jog Lietuva gerai supranta „Rusijos imperinių ambicijų grėsmę Europos saugumui“ bei dėkojo ukrainiečiams už tai, jog šie gina ne tik savo šalį, bet ir visą Europą. 

„Istorinė patirtis mus moko, kad Maskvos tironas turi būti laiku sustabdytas. Negalime sau leisti kartoti senų klaidų. Todėl Lietuva ir toliau dirbs su sąjungininkais, siekdama išlaikyti Vakarų susitelkimą, užtikrinti ilgalaikę paramą Ukrainai ir maksimaliai apriboti Rusijos galimybes tęsti šį karą“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, sprendimai įvesti tarptautines sankcijas ir teikti karinę paramą Ukrainai yra svarbūs, bet jų vis dar nepakanka.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Jis pažadėjo, kad Lietuva su bendraminčiais sieks toliau stiprinti sankcijas ir užtikrinti efektyvų jų įgyvendinimą, taip pat mažinti Europos priklausomybę nuo Rusijos energetinių išteklių.

Pasak Lietuvos vadovo, finansiniai srautai, kurie Maskvai padeda finansuoti šį žiaurų karą, turi būti nutraukti.

„Lietuva taip pat sieks, kad Rusijos valstybė ir asmenys, atsakingi už karo nusikaltimus, tarptautinės teisės, žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje, būtų patraukti atsakomybėn. Beatodairiškos atakos prieš beginklius civilius, vaikus, civilinius objektus – mokyklas, darželius, ligonines – negali likti nenubaustos. Tikiu, kad teisingumas triumfuos“, – tvirtino G. Nausėda.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas pagyrė Ukrainos valdžios institucijų gebėjimą maksimaliai efektyviai veikti karo sąlygomis, taip pat įgyvendinti būtinas reformas, lėmusias Europos Sąjungos šalies kandidatės statuso suteikimą.

„Lietuvos patirtis rodo, kad esminė sėkmingos eurointegracijos sąlyga yra platus politinis sutarimas. Labai svarbu, kad tokia nuostata įtvirtinta ir Ukrainos Konstitucijoje. Mes padėsime Ukrainai žengti šiuo sudėtingu keliu. Toliau teiksime ekspertinę paramą ir kartu su jumis sieksime kuo greitesnės derybų dėl narystės ES pradžios“, – pažadėjo šalies vadovas.

Prezidentas taip pat įteikė Ukrainos kolegai Volodymyrui Zelenskiui Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine. Šis aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas jam skirtas už nuopelnus kartu su ukrainiečių tauta ginant laisvę ir demokratines vertybes Europoje.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Kartu su prezidentu ketvirtadienį Kijeve lankosi ir Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Rusijos pajėgos nuo vasario mėnesio pabaigos puola Ukrainą, o ketvirtadienio rytą surengė raketų ataką prieš vieną iš Kyjivo priemiesčio Vyšhorodo rajonų.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.