G.Nausėda: koronavirusas mažina fizinės žvalgybos galimybes, auga rizika ryšių saugumui

Фото lrp.lt/Робертаса Дачкуса

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dėl koronaviruso pandemijos apribojus žmonių judėjimą Rusijos galimybės vykdyti fizinį šnipinėjimą prieš Lietuvą sumenko, tačiau tuo pat metu auga rizika elektroninei erdvei ir ryšių tinklams.

Tai šalies vadovas sakė trečiadienį po susitikimo su Lietuvos žvalgybos tarnybų vadovais.

VSD direktorius Darius Jauniškis savo ruožtu teigė, kad žvalgyba stebi, jo teigimu, neraminančias tendencijas informacinėje erdvėje, kai siekiama mažinti pasitikėjimą Lietuvos valdžios institucijų sprendimais.

„Šiuo metu stebime labiausiai Rusijos žvalgybos institucijų suaktyvėjimą. Jei dėl koronaviruso protrūkio gerokai sumenksta galimybės fizinei žvalgybai dėl fizinių kontaktų apribojimo, tai viskas keliasi į elektroninę erdvę ir turbūt mūsų darbo režimo pasikeitimas, pokalbių perkėlimas nuotoliniu būdu sukelia dar didesnį mūsų tinklų pažeidžiamumą ir natūralų interesą vykdyti intervencijas į tuos tinklus“, – spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

„Kol kas negalėčiau sakyti, kad intensyvumas yra didelis, bet yra pastangos pasirengiamojo pobūdžio“, – pridūrė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu Lietuvoje buvo įvykdytų dezinformacijos atakų.

Europos Sąjungos diplomatinė tarnyba šį mėnesį perspėjo, kad Rusijos valstybinė žiniasklaida vykdo dezinformacijos kampaniją Vakaruose koronaviruso tema, siekdama paaštrinti krizę Vakaruose ir susilpninti visuomenės pasitikėjimą sveikatos apsaugos sistema.

Lietuvoje šiemet fiksuoti keli atvejai, kai įsilaužus į interneto portalus ir elektroniniu paštu Lietuvoje buvo platintos melagingos žinios apie JAV karių veiklos įtaką koronaviruso plitimui.

VSD vadovas Darius Jauniškis teigė, kad šiuo metu priešiškos žvalgybos tarnybos bando prisitaikyti prie naujų sąlygų, migracijos srautų sustojimas mažina fizinės žvalgybos galimybes, tačiau, jo teigimu, elektroninėje erdvėje yra neraminančių tendencijų, kai skatinamas nepasitikėjimas Vyriausybės ir prezidento sprendimais. 

„Manau, kad mums reikia labai rimtai stebėti erdvę ir fiksuoti visus tokius neigiamo pobūdžio pasisakymus ar bandymus paveikti mūsų visuomenę verčiant abejoti valstybe, Vyriausybes priimamais sprendimais, prezidento sprendimais“, – kalbėjo D. Jauniškis.

„Neatmeskime, kad tos kibernetinės atakos ir informacijos atakos tik stiprės ateityje. Kai tik stabilizuosis visa šita krizė, bus bandymų paveikti mūsų valstybę per informacinę erdvę. Fiksuojame, stebime, analizuojame ir rengiame atsaką“, – teigė VSD vadovas. 

Tiek prezidentas, tiek VSD vadovas pabrėžė, kad nepaisant tam tikrų apribojimų per karantiną, Lietuvos žvalgyba yra pasirengusi tinkamai vykdyti savo užduotis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.