G.Nausėda: Lietuva neteko vieno ryškiausių mąstytojų

Lietuva neteko vieno ryškiausių mąstytojų ir visuomenės kritikų, mirus filosofui Arvydui Šliogeriui sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Lietuva neteko vieno ryškiausių mąstytojų ir visuomenės kritikų. Profesoriaus A. Šliogerio mirtis yra didžiulis praradimas šalies filosofų bendruomenei ir kiekvienam valstybės piliečiui“, – sakoma G. Nausėdos užuojautoje, kurią paskelbė Prezidentūra.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad A. Šliogeris buvo išskirtinis intelektualas, kuris visada kėlė egzistencinius klausimus, skatino dialogą ir polemiką. 

„Jo skvarbūs, didžiąsias gyvenimo tiesas gvildenantys ir pamatinių  vertybių gelmes atveriantys tekstai išliks tiek Lietuvos filosofijos istorijoje, tiek daugelio širdyse. Jis buvo išskirtinis intelektualas, kuris visada kėlė egzistencinius klausimus, skatino dialogą ir polemiką“, – sakoma premjero užuojautoje.

Trečiadienį pranešta, kad eidamas 76-uosius mirė filosofas ilgametis Vilniaus universiteto dėstytojas profesorius A. Šliogeris.

1944-aisiais Panevėžyje gimęs filosofas, vokiečių egzistencializmo tyrinėtojas, filosofinių tekstų vertėjas, eseistas A. Šliogeris 1967-aisiais baigė Kauno politechnikos instituto Cheminės technologijos fakultetą. 1970–1973 metais studijavo VU Filosofijos katedros aspirantūroje.

Vėliau daugiau kaip 40 metų dėstė filosofiją VU, 2003–2012 metais buvo Filosofijos katedros vedėjas. Akademikas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys yra parašęs daug filosofijos knygų ir straipsnių, išvertęs didžiųjų Vakarų mąstytojų veikalų.

1992 metais A. Šliogeris gavo Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *