G. Nausėda: naujos gairės dėl tranzito įneš aiškumo, užkirs kelią Rusijos dezinformacijai

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Europos Komisijos (EK) nurodymas leisti sankcionuotų prekių Kaliningrado tranzitą įneš aiškumo įgyvendinant sankcijas Rusijai bei užkirs kelią Kremliaus dezinformacijai.

„Prezidentas mano, kad EK gairės įneš aiškumo dėl sankcijų įgyvendinimo visoje ES ir užkirs kelią tolesnei Kremliaus dezinformacijai ir nepagrįstiems kaltinimams Lietuvai“, – rašoma žiniasklaidai ketvirtadienį išplatintame prezidento Komunikacijos grupės komentare.

„Šalies vadovas pabrėžia, kad efektyvus ES sankcijų įgyvendinimas galimas tik jas vieningai aiškinant ir interpretuojant. Prezidentas teigia, kad Kremliaus provokacijų akivaizdoje yra itin svarbu išlaikyti transatlantinę vienybę ir tvirtybę ES lygmeniu“, – teigiama jame.

EK trečiadienį naujomis gairėmis leido Rusijai geležinkeliais gabenti sankcionuotas prekes į ir iš Kaliningrado srities per Lietuvą šio eksklavo poreikiams.

Dalies Rusijos prekių tranzitą į Kaliningradą Lietuva sustabdė, įsigaliojus ES sankcijoms, paskelbtoms dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, ir nurodė tai dariusi remdamasi tranzitą draudusiomis ankstesnėmis EK gairėmis.

Lietuvos ir Europos Komisijos atstovai pastarosiomis savaitėmis konsultavosi dėl naujų gairių po to, kai Rusijos pasipiktinimą sukėlė birželį sustabdytas plieno, juodųjų metalų ir kitų prekių tranzitas.

Pasak G. Nausėdos, dabartiniame geopolitiniame kontekste būtina susikoncentruoti į tai, kad ES toliau būtų vykdoma nuosekli sankcijų stiprinimo politika Rusijos atžvilgiu.

„Pasak prezidento, būtina siekti, kad kuo greičiau būtų priimtas septintas sankcijų paketas Rusijai, kuris sustiprintų jau vykstančią šalies agresorės izoliaciją“, – rašoma komentare.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį sakė, kad toliau ginčytis dėl Kaliningrado tranzito su partneriais Vakaruose būtų buvę neracionalu, ir ragino toliau telktis į paramą nuo Rusijos besiginančiai Ukrainai bei naujas sankcijas Maskvai.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *