G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas artimiausioje ateityje

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nepaprastos padėties klausimas siekiant suvaldyti neteisėtą migraciją gali būti sprendžiamas artimiausioje ateityje.

Anot jo, tokios bendros pozicijos prieita ketvirtadienį jo iniciatyva surengtame susitikime su premjere ir politinių partijų vadovais.

„Daugiau mažiau konsensusas yra toks, kad mes esame atviri visiems klausimams ir šį klausimą taip pat galime spręsti pačioje artimiausioje ateityje. Tačiau iki to laiko turime įvertinti du dalykus: pirma – teisines šio sprendimo įvedimo aplinkybes ir kokią įtaką šis sprendimas turėtų ne tik mūsų sienos užkardymo klausimams, bet ir pilietinių klausių Lietuvoje aspektu“, – spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

Prezidentas pabrėžė, kad būtina turėti turėti „platų konsensusą“ dėl nepaprastosios padėties ir įvertinti, kokių papildomų instrumentų suteiktų nepaprastoji padėtis, palyginti su šiuo metu įvesta ekstremalia situacija.

„Esu įsitikinęs, kad kariuomenę mes įgalinsime ir esame pajėgūs tai padaryti šiandien, net ir ekstremalios situacijos sąlygomis ir, be jokios abejonės, tą darome ir darysime ateityje“, – pridūrė prezidentas. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *