G. Nausėda nepritaria opozicijos siūlymui keisti A. Verygą operacijų vadovo pareigose

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda nepritaria opozicijos ir dalies medikų siūlymui atšaukti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą iš ekstremalios situacijos operacijų vadovo pareigų, tačiau ragina tobulinti krizės valdymo struktūrą.

Šalies vadovo vertinimu, ministras koronaviruso krizės pradžioje elgėsi tinkamai, kai buvo priimti sprendimai dėl judėjimo apribojimų, tačiau vėliau pritrūko vadybinių kompetencijų perkant reagentus tyrimams ir apsaugos priemones medikams.

„Keisti dabar arklius brastoje ir dar viduryje upės, iš tikrųjų yra savotiškas eksperimentavimas su visuomenės sveikata ir nemanau, kad šiuo metu valdžios institucijos galėtų sau tai leisti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė G. Nausėda.

Kartu prezidentas pabrėžė, kad „ekstremalių situacijų valdymo centrą reikia stiprinti“.

„Ko reikia, tai akivaizdžių kompetencijų sustiprinimo būtent medicinos priemonių įsigijimo srityje“, – teigė šalies vadovas.

Trys opozicinės partijos – konservatoriai, socialdemokratai ir liberalai, taip pat Lietuvos medikų sąjūdis – pirmadienį paragino keisti krizės valdymo vadovybę.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pasiūlė į šias pareigas skirti krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, o Lietuvos medikų sąjūdis – Lietuvos kariuomenės atstovą.

Prezidentas G. Nausėda pabrėžė, kad „net ir nepaprastosios padėties sąlygomis, neišėję į atsargą karininkai, sukarintų tarnybų žmonės, negali vadovauti civilinėms institucijoms, nes tai yra nekonstituciška“.

Šalies vadovas taip pat sakė nematantis pagrindo šiuo metu skelbti nepaprastąją padėtį, kaip siūlo kai kurie opozicijos politikai. 

Šalies vadovas sakė ketinantis antradienį susitikti su ministru R. Karobliu ir kariuomenės vadu aptarti kariškių pagalbą valdant krizę. Po šio pokalbio jis sakė svarstysiantis, ar verta dar kartą šaukti Valstybės gynimo tarybą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.