G. Nausėda pakvietė Suomijos prezidentą palaikyti sankcijas Baltarusijai

Фото Робертаса Дачкуса/ www.lrp.lt

Trečiadienį su Suomijos prezidentu Sauli Niinisto (Sauliu Nyniste) telefonu kalbėjęsis Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda pakvietė Suomiją palaikyti sankcijas Baltarusijos pareigūnams, pranešė prezidento spaudos tarnyba.

„Prezidentas pakvietė Suomiją palaikyti regionines ir Europos Sąjungos sankcijas Baltarusijos pareigūnams“, – teigiama pranešime.

G. Nausėda taip pat pristatė iniciatyvas surengti skubią Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos diskusiją dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje ir inicijuoti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos diskusiją, kurioje Baltarusijos valdžia būtų raginama susilaikyti nuo jėgos naudojimo, užtikrinti tarptautinės teisės ir žmogaus teisių principų laikymąsi, pradėti taikų valdžios perėjimą.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva nepripažįsta Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų, nes šie buvo vykdomi nesivadovaujant demokratiniais ir tarptautinės teisės principais. Jis pakvietė Suomiją susivienyti su Baltijos šalimis ir dirbti drauge, kad Baltarusijoje būtų organizuojami nauji demokratiniai rinkimai, prižiūrint tarptautiniams ekspertams.

Pokalbyje Suomijos vadovas informavo apie savo kontaktus Baltarusijos klausimu su Vokietijos Kanclere Angela Merkel ir Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Baltarusijoje jau ketvirtą savaitę tęsiasi protestai prieš A. Lukašenkos valdymą ir suklastotus prezidento rinkimus. 

Lietuva, Latvija ir Estija pirmadienį dėl smurto prieš protestuotojus ir rinkimų klastojimo įvedė nacionalines sankcijas A. Lukašenkai ir dar 29-iems režimo atstovams, jiems uždrausta atvykti į Baltijos šalis. Sankcijas Minsko režimui svarsto ir Europos Sąjunga. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *