G.Nausėda ragina likusį laiką iki rinkimų partijas telktis konstruktyviam darbui

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina parlamentinių partijų lyderius artėjant rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams vengti populizmo ir tikisi konstruktyvumo, sako prezidento patarėjas Povilas Mačiulis.

„Seimo rinkimų politinis sezonas prasidėjo, todėl prezidentas tikisi, kad šis sezonas bus konstruktyvus ir bus kalbama apie tai, ko reikia šalies raidai kuriant gerovės valstybę, o ne veliantis į kokius nors asmeniškumus ir politines batalijas“, – žurnalistams antradienį sakė P. Mačiulis po G. Nausėdos susitikimo su opozicinių socialdemokratų lyderiu Gintautu Palucku.

Šalies vadovas antradienį pradėjo susitikimų ciklą su parlamentinių partijų vadovais.  

Anot P. Mačiulio, su lyderiais norima aptarti partijų programines nuostatas, kitos kadencijos prioritetus, taip pat paties prezidento įstatymų iniciatyvas, pateiktus pasiūlymus atmestam Civilinio turto konfiskavimo įstatymui. Su G. Palucku, anot jo, taip pat aptarti švietimo, socialiniai klausimai, reikalingi pokyčiai šiose srityse.

„Prezidentas su partijos lyderiu kalbėjo apie artėjantį pusmetį ir kaip galima kuo konstruktyviau per šį pusmetį padaryti valstybei reikalingus darbus. Kalbėta apie tuos įstatymus, kurie šiuo metu aktualūs: Viešųjų pirkimų įstatymas, Civilinio turto konfiskavimo įstatymas“, – sakė P. Mačiulis.

„Prezidentas sieks, kad ir pasiūlymai, ir iniciatyvos pirmiausia būtų įgyvendinamos tų, kurie turės galimybę įgyvendinti, kad jos būtų subalansuotos ir kad valstybėje būtų kuo mažiau populizmo“, – pridūrė jis.

G. Paluckas žurnalistams teigė, kad socialdemokratai palaiko prezidento darbotvarkę, o siūlomos antikorupcinės iniciatyvos, pasiūlymai netaikyti Civilinio turto konfiskavimo atgaline tvarka, yra labai „svarbūs, logiški ir priimtini“.

„Prezidento veto yra teikiamas su siūlymais, juo sprendžiami du esminiai dalykai: pirmiausia, įstatymo atgal galiojimas, nes tai yra antikonstitucinė nuostata, priimta Seime, antra, atsiranda tų asmenų, kurie patenka į įstatymo rėmus, aiškesnis apibrėžimas, kad būtų išvengta klaidų ar „raganų medžioklės“ prisidengiant įstatymu“, – tvirtino socialdemokratų lyderis.

Anot jo, Viešųjų pirkimų įstatymų pataisos leis „efektyviau ir geriau naudoti biudžeto lėšas, sumažinant perkančiųjų organizacijų skaičių“ ir galbūt leistų sutaupyti kelis šimtus milijonų eurų.

„Tad šios iniciatyvos socialdemokratų palaikymo tikrai sulauks“, – pabrėžė G. Paluckas.

Socialdemokratams jis sakė keliantis ambiciją laimėti būsimus Seimo rinkimus. Pats tokiu atveju būtų pirmasis kandidatas į premjero postą.

„Mūsų planas yra maksimum. Planas minimum visada gali būti kuklesnis, bet mes apie kitus variantus nešnekame“, – teigė politikas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *