G. Nausėda ragina stabdyti valdančiųjų ir „valstiečių“ konfliktą Seime

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina sustoti Seime į konfliktą įsivėlusią valdančiąją dešiniųjų daugumą ir opozicijoje esančius „valstiečius“.

„Sustokime, tikrai pernelyg atsakingoje situacijoje šiandien gyvename, rizikingoje situacijoje. Tai, ko mums mažiausiai reikia, tai beprasmio pykčio ir susipriešinimo“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė valstybės vadovas.

Jis paragino parlamentarus pažiūrėti trumpametražį ispanišką filmą apie incidentą kelyje ir pamatyti, kuo gali baigtis iš pažiūros nedidelis konfliktas.

„Incidentas įvyksta kelyje, vienas vairuotojas kažką sutrukdo kitam vairuotojui. Galiausai incidentas baigiasi letališkai, abu praranda gyvybę dėl to, kad negali nė vienas sustoti. Vienam kažką padarius, kitas padaro dar skaudžiau“, – pasakojo G. Nausėda.

„Nedarykime šito pagrindinėje mūsų parlamentinėje institucijoje. Jeigu kas nors kur nors jaučiasi užgautas, kažkieno ambicijos užgautos, neridenkime to kamuolio toliau, nes visa tai baigsis tokiu konfliktu, iš kurio nerasime kelio atgal“, – kalbėjo prezidentas.

Jis ragino politikus rasti savyje išminties ir sustoti.

„Jeigu kas nors rastų savyje politinės išminties sustoti ir pasakyti: tvarkoje, gal pamėginame rasti sutarimą ir nebedemonstruokime savo neigiamo nusistatymo, pykčio, galbūt tai būtų tas stebuklingas receptas, krištolinis rutulys, kuris padėtų šiek tiek atnešti daugiau taikos į mūsų namus ir mūsų šalį“, – teigė G. Nausėda.

Naujajame Seime opozicijoje likę „valstiečiai“ kaltina konservatorių ir liberalų daugumą paminant jos teises ir pažeidžiant demokratines tradicijas. Valdantieji atsisakė Seimo vicepirmininke skirti „valstietę“ Aušrinę Norkienę, didžiausią opozicinę frakciją turintys „valstiečiai“ liko be savo atstovo Seimo vadovybėje. 

Ketvirtadienį „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad jų atstovui taip pat užkertamas kelias vadovauti Seimo Audito komitetui, todėl „valstiečiai“ nedalyvaus Seimo seniūnų sueigos darbe ir atsisako bet kokių pareigų Seimo valdančiosiose struktūrose, o savo teises žada ginti Konstituciniame Teisme.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.