G. Nausėda: reikia toliau griežtinti ES sankcijas Rusijai

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Rusijai tęsiant karą Ukrainoje būtina ir toliau griežtinti sankcijas agresorei, didinti jų poveikį Rusijos ekonomikai, finansų sektoriui, karo pramonės pajėgumams ir atriboti Rusiją nuo pasaulinių tiekimo grandinių bei technologinės pažangos.

„Sankcijos turi būti skausmingos, efektyvios ir neapeinamos“, – teigė prezidentas, trečiadienį susitikęs su Europos Komisijos (EK) nare Mairead McGuiness (Meirid Makgines), atsakinga už finansines paslaugas, finansinį stabilumą, kapitalo rinkų sąjungą ir sankcijų įgyvendinimą, pranešė Prezidentūra.  

Prezidentas su eurokomisare aptarė ekonominę situaciją Europoje, ES sankcijų poveikį Rusijai ir jos bendrininkei Baltarusijai, sankcijų įgyvendinimo efektyvumą ir jų įgyvendinimo tobulinimą.

Šalies vadovas pabrėžė, kad būtina bendradarbiauti su trečiosiomis šalimis siekiant užkardyti sankcijų apėjimą. Prezidento teigimu, EK lyderystė šiuo klausimu itin svarbi.

Aptariant klausimus, susijusius su bankų ir kapitalo rinkos sąjungų kūrimu, šalies vadovas teigė, kad siekiant didinti ES ekonominį ir finansinį atsparumą būtina užbaigti bankų ir kapitalo rinkos sąjungų kūrimą, didesnį dėmesį skirti skaitmeniniams finansams ir tvaraus vystymosi finansavimui.

„Turime ir toliau stiprinti Lietuvos, kaip skaitmeninių finansų centro, pozicijas pasaulyje ir sukurti piliečiams ir verslui galimybes dalyvauti ekonomikos skaitmeninėje ir žaliojoje transformacijoje“, – sakė prezidentas.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *