G. Nausėda: savivalda pasirengusi vakcinacijai, dar trūksta aiškumo iš centrinės valdžios

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Savivalda yra pasirengusi gyventojų vakcinacijai nuo koronaviruso, tačiau dėl skiepijimo tvarkos dar trūksta aiškumo iš centrinės valdžios, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Netrukus vakcina pasieks Lietuvą ir čia savivaldybių vaidmuo vakcinuojant žmones bus labai svarbus. Iš esmės savivaldybės yra daugiau mažiau pasirengusios visą šitą procesą organizuoti sklandžiai, tačiau pasigendama aiškumo iš centrinės valdžios, kokia yra tiksli vakcinavimo eiliškumo tvarka, tam, kad nekiltų bereikalingų pykčių, nesusipratimų, ir būtų galima tai padaryti greitai ir efektyviai“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė prezidentas.

Prezidentas G. Nausėda pirmadienį per nuotolinį susitikimą su Vilniaus regiono merais – Elektrėnų, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Švenčionių, Ukmergės, Širvintų, Šalčininkų, Trakų rajonų – aptarė COVID-19 pandemijos regione valdymą, pasiruošimą vakcinavimui, taip pat kitas aktualijas.

Klausiamas, kokios informacijos trūksta iš centrinės valdžios, prezidentas teigė, kad neaiškumų kyla ne dėl pirmųjų, o dėl vėlesnių skiepijimų.

„Konkrečiai mes patvirtinome keturias (prioritetines) grupes, reikalingas smulkesnis tų vakcinuojamų grupių (išskirstymas). Gal tai nebus labai didelė problema pirmosios siuntos vakcinavimo laikotarpiu, nes pirmosios siuntos bus nedidelės, tačiau vėliau kuomet vakcinos kiekis, pasieksiantis Lietuvą, didės, reikės labai gerai žinoti pagal visus lygius, kokie žmonės turi pirmumo teisę“, – pažymėjo prezidentas.

Sveikatos apsaugos ministerijos anksčiau pateiktas duomenimis, Europos medicinos agentūra „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną turėtų patvirtinti gruodžio 21 dieną, Lietuvai ir kitoms Europos šalims ji bus vežama per Kalėdas, pirmieji skiepijimai Lietuvoje turėtų vykti gruodžio 27-ąją.

Prezidentas G. Nausėda patvirtino, kad skiepysis nuo koronaviruso, tačiau tai darys bendrąja tvarka su kitais gyventojais ir sakė nežinantis, kada tai galėtų įvykti. Prezidentas taip pat ragino žmones skiepytis bei sakė tikintis, jog didžioji dalis bus tuo patys suinteresuoti.

„Absoliučiai didžioji dauguma žmonių yra pasirengę vakcinuotis. Tiems, kurie skeptiškai žiūri, aš siūlyčiau labai atsakingai žiūrėti ne tik į savo sveikatą, bet ir į savo artimųjų sveikatą, tikrai netikėkite sąmokslo teorijomis, kurios pilasi kaip iš gausybės rago, kad ligos nėra, kad yra sąmokslas prieš žmoniją ir taip toliau“, –  sakė šalies vadovas.

„Didžioji Lietuvos visuomenės dalis į vakcinavimą žiūri normaliai, nes yra pavargusi nuo pandemijos, nuo jos pasekmių ir mūsų psichologinei sveikatai, ir ekonomikai, aš visomis išgalėmis įrodinėsiu vakcinavimo naudą, tačiau pats skiepysiuosi pagal nustatytą tvarką, kai ateis mano eilė pagal amžiaus grupę ir t. t., tada ir vakcinuosiuosi“, – kalbėjo prezidentas.

Jis pažymėjo, kad tikrai nebus tarp pirmųjų vakcinuojamųjų, nes nepatenka į prioritetines grupes „nei pagal amžiaus grupę, nei pagal savo kategoriją“.

Šalies vadovas taip pat sakė dar nežinantis, kada didesnės vakcinos siuntos pasieks Lietuvą, tik aišku, kad pirmosios „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos siuntos gali būti tiekiamos kas savaitę.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos gali būti kas savaitę siuntos, jei kalbate apie kitą gamintoją, kuris irgi netrukus baigs autorizavimo procesą, t. y. „Moderna“, jei  neklystu, sausio 6 dieną sprendimas dėl autorizavimo turėtų būti priimtas Europos agentūroje ir tada per keletą dienų turbūt ta vakcina logistiškai turėtų būti pristatyta į Lietuvą“, – sakė šalies vadovas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.