G. Nausėda su A. Lukašenka kalbėsis apie COVID-19 pandemiją

Nuotrauka lrp.lt/Robertas Dačkus

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį konferenciniu skambučiu su Baltarusijos vadovu Aleksandru Lukašenka aptars kovos su COVID-19 pandemija priemones, Europos Sąjungos Rytų partnerystės programos klausimus, trečiadienį pranešė Prezidentūra.

Taip pat Lietuvos ir Baltarusijos vadovai turėtų kalbėtis apie Astrave statomą atominę elektrinę, dvišalius ekonominius ryšius.

„Šią ir kitą savaitę prezidentas planuoja pokalbius su visų Rytų partnerystės šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo, Armėnijos, Azerbaidžano – vadovais“, – rašoma Prezidentūros išplatintame pranešime.

Balandžio pradžioje Lietuvos valdžios atstovai teigė, jog situacija dėl koronaviruso Baltarusijoje kelia nerimą, kad kaimyninė valstybė gali būti nevaldomas ligos židinys. Tuomet šios šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka ironizavo nematąs niekur skraidančio viruso, vyko sporto ir kiti masiniai renginiai. Jis ragino Lietuvos vadovą rūpintis „savo virusu“.

Vis dėlto, praėjusios savaitės pabaigoje G. Nausėda teigė, kad buvęs liberalus kaimyninės Baltarusijos valdžios požiūris į koronaviruso plitimą pasikeitė, dialogas su šia valstybe būtinas bet kokiomis aplinkybėmis, nes ekonominis gyvenimas tęsiasi.

Taip pat ketvirtadienį G. Nausėda kalbėsis su Izraelio Prezidentu Reuvenu Rivlinu.

„Izraelio ir Lietuvos prezidentų pokalbis telefonu yra skirtas paminėti Vilniaus Gaono 300-osioms gimimo metinėms. Pokalbyje bus aptariamas politinis, ekonominis ir kultūrinis šalių bendradarbiavimas“, – skelbia Prezidentūra.

Be to, ketvirtadienį konferencinio skambučio metu G. Nausėda su Baltijos ir Šiaurės šalių vadovais aptars Europos Vadovų Tarybos (EVT) darbotvarkės prioritetus bei dalyvaus EVT vaizdo konferencijoje.

„Balandžio 23 dieną EVT skirta aptarti ES vidaus rinkos funkcionavimo iššūkiams koronaviruso kontekste, pagalbos ES šalims narėms bei ES investicijų strategijoms, Bendrijos vaidmeniui pasaulyje kovojant su pandemija ir ES solidarumo klausimams“, – teigia Prezidentūra.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.