G. Nausėda su sveikatos ekspertais aptars imuniteto paso kūrimą

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Sveikatos ekspertų tarybos nariais aptars vadinamojo imuniteto paso kūrimą.

Pasak prezidento patarėjo Rido Jasiulionio, ekspertai pristatys savo rekomendacijas dėl europinio „žaliojo“ skaitmeninio sertifikato kūrimo, valstybės vadovui rengiantis šią savaitę dalyvauti Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžiui.

„Taip pat bus pristatyta VU Santaros klinikų „žaliosios ligoninės“ koncepcija“, – BNS teigė patarėjas.

ES svarsto, kad skiepų sertifikatai gali būti parengti tik per tris mėnesius. Svarstoma, kad tai turėtų būti skaitmeninis arba fizinis dokumentas, patvirtinantis, kad jo pateikėjas yra pasiskiepijęs nuo COVID-19, todėl gali lankytis pramogų, sporto arba maitinimo objektuose.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad palaiko „žaliojo paso“ idėją. Jo teigimu, Lietuva sieks, jog jis apimtų ne tik pasiskiepijusius, bet ir persirgusius žmones. 

Dalis valstybių, pirmiausia priklausomų nuo turizmo, ragina kuo greičiau įvesti tokią priemonę, kuri atlaisvintų galimybes keliauti nesiizoliuojant. Vis dėlto dauguma ES šalių mano, kad toks žingsnis būtų pernelyg ankstyvas ir, nesant pakankamo skiepų tiekimo, sukurtų dviejų lygių visuomenę, kur vieni žmonės turėtų daugiau laisvių nei kiti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.