G. Nausėdos atsakymas E. Muskui: pavogus ratus netampama automobilio savininku

Фото flickr.com/ Steve Jurvetson

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda atkirto taikos Ukrainoje planą pasiūliusiam elektromobilių gamintojos „Tesla“ vadovui, JAV milijardieriui Elonui Muskui (Ilonui Maskui).

Jis sureagavo į E. Musko įraštą tviteryje, kur verslininkas siūlė sudaryti taikos Ukrainoje susitarimą, pagal kurį Maskvos okupuotose Ukrainos teritorijose būtų surengti Jungtinių Tautų prižiūrimi referendumai, būtų pripažintas Rusijos suverenitetas aneksuotame Kryme, įtvirtintas Kyjivo neutralus statusas.

„Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas sukūrė apklausą, leidžiančią daugiau nei 107 mln. jo sekėjų balsuoti už šią idėją.

„Kai kas nors bando pavogti jūsų „Tesla“ ratus, tai nereiškia, kad jis tampa teisėtu automobilio ar ratų savininku. Net jei jie tvirtina, kad balsavo už tai. Tiesiog sakau“, – tviteryje E. Muskui parašė Lietuvos prezidentas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis verslininkui atsakė savo „Twitter“ apklausa ir paklausė: „Kuris @elonmusk tau patinka labiau?“, su parinktimis „Tas, kuris palaiko Ukrainą“ ir „Tas, kuris palaiko Rusiją“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau paragino Ukrainą nutraukti karo veiksmus ir derėtis po to, kai įsakė vykdyti dalinę mobilizaciją savo pajėgoms sustiprinti ir gana akivaizdžiai pagrasino panaudoti branduolinį ginklą.

V. Zelenskis savo ruožtu pareiškė, kad niekada nesiderės su Rusija, kol V. Putinas bus jos lyderis.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *