G. Nausėdos atstovas: Seimas nevertino kandidatų profesinių savybių

Nuotrauka BFL/ Tomas Urbelionis

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas sako, kad kandidatus į Konstitucinį Teismą ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkės pareigas atmetę parlamentarai nevertino jų profesinių savybių, o vadovavosi kitais motyvais. 

„Pasiūlyti kandidatai yra stiprūs savo srities profesionalai, turintys ilgametę darbo teismų sistemoje bei akademinio darbo patirtį. Balsavimo Seime rezultatai rodo, kad sprendimai buvo priimami ne vertinant jų profesines savybės ar siekiant priimti geriausius sprendimus šiuo nelengvu Lietuvai laikotarpiu“, – BNS sakė prezidento atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis.

Galimų parlamentarų motyvų jis detaliau nekomentavo.

Seimas antradienį atmetė visus tris kandidatus į Konstitucinio Teismo teisėjus. Vieną kandidatę siūlė prezidentas, kitus du – Seimo pirmininkas ir laikinoji Aukščiausiojo Teismo vadovė. 

Parlamentas taip pat nusprendė teisėjos Sigitos Rudėnaitės neskirti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininke, bet atleido ją iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų.

Prezidento patarėjo teigimu, Seimas taip šiurkščiai pažeidė įstatymus.

„Prezidento teikime dėl S. Rudėnaitės jos atleidimas buvo siejamas su paskyrimu į naujas pareigas. Tačiau Seimas nusprendė balsuoti atskirai, tokiu būdu šiurkščiai pažeidžiat įstatymuose nustatytą teisėjų skyrimo ir atleidimo į vadovaujančias pareigas tvarką“, – teigė A. Bubnelis. 

Balsavimai dėl teisėjų kandidatūrų vyko slaptai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.