G. Skaistė: nedidinant MMA augtų pajamų nelygybė

Nuotrauka Finansų ministerija/ facebook.com

Vyriausybei iš esmės pritarus siūlymui nuo kitų metų minimalų mėnesio atlyginimą (MMA) didinti labiau nei žadėta vasaros pradžioje, finansų ministrė sako, kad nedidinant MMA tolygiai su augančiu vidutiniu darbo užmokesčiu (VDU), pajamų nelygybė šalyje didėtų.

Gintarė Skaistė tvirtina, kad siūloma MMA suma – 730 eurų – apskaičiuota pagal 2017 metais įtvirtintą formulę, įvertinus atnaujintas Finansų ministerijos ekonomines prognozes.

„Objektyvių priežasčių, kodėl reikėtų nesilaikyti formulės pagal augantį darbo užmokestį, aš asmeniškai nematau“, – žurnalistams trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė G. Skaistė.

„Išties, jeigu matydami augantį VDU nekeistume MMA, tai pajamų nelygybė tik augtų ir tai nėra tai, ko norėtųsi su šia Vyriausybe“, – pabrėžė ministrė.

Jos teigimu, MMA didinimas yra vienas efektyviausių būdų paskatinti žmones grįžti į darbo rinką.

„MMA yra vienas iš efektyviausių instrumentų, kaip žmones apskritai paskatinti grįžti į darbo rinką ir motyvuoti dirbti tuos, kurie dirbi nenori“, – teigė G. Skaistė.

Anot ministrės, skaičiuojama, kad spartesnis MMA didinimas neturės jokio poveikio šalies finansų stabilumui.

„Skaičiavome poveikį viešiesiems finansams, kadangi dalis žmonių, gaunančių MMA, dirba ir viešajame sektoriuje, taip pat tai turės poveikį biudžetininkų atlyginimams, nes norint išlaikyti atotrūkį nuo MMA, reikės didinti ir viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokestį“, – teigė G. Skaistė.

„Iš principo šis poveikis viešojo sektoriaus finansams yra neutralus, kadangi didesnės išlaidos yra valstybės biudžete, bet gaunamos papildomos pajamos į Privalomojo sveikatos draudimo fondą ir į „Sodros“ biudžetą“, – sakė ji.

Profsąjungos norėtų, kad MMA didėtų dar labiau – iki 750 eurų, tačiau G. Skaistė pabrėžė, kad toks prieaugis jau turėtų reikšmingą poveikį viešiesiems finansams.

Atsakydama į darbdavių nuogąstavimus, jog MMA kils sparčiau nei darbo našumas, ji atkreipė dėmesį, kad jo augimo prognozes Finansų ministerija taip pat yra pagerinusi.

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymui MMA nuo 2022 metų sausio didinti 88 eurais, arba beveik 14 proc. – nuo 642 iki 730 eurų. 

Anksčiau buvo siūloma MMA didinti 61 euru (9,5 proc.) iki 703 eurų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.