G. Skaistė: nuo 2022 metų naujų mokesčių neplanuojama

Nuotrauka Finansų ministerija/ facebook.com

Finansų ministrė teigia, kad nuo 2022 metų pradžios nenumatomi jokie pokyčiai mokesčių sistemoje, be jau suplanuoto neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimo. 

„Jokių mokesčių su (2022 metų – BNS) biudžetu, be neapmokestinamojo pajamų dydžio keitimo, nesiūlome. Visos diskusijos dėl galimų mokestinių pokyčių, jos vyks, manau, ilguoju laikotarpiu“, – pristatydama 2022 metų biudžeto projektą žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė Gintarė Skaistė. 

Ji pabrėžė, jog buvo „apsispręsta, kad pandemijos laikotarpiu yra netikslingas mokesčių keitimas“. Pasak jos, visi sprendimai dėl mokesčių, kokie tik bus siūlomi, turės sulaukti „platesnio visuomenės ir politinių partijų palaikymo“.

„Kokie konkretūs sprendimai galėtų būti teikiami 2023-iems metams, mes tikrai turėsime dar laiko padiskutuoti ir Seimas taip pat galės savo indėlį įdėti“, – tvirtino ministrė. 

NPD nuo 2022 metų ketinama didinti  60 eurų iki 460 eurų, tačiau pakeitus jo apskaičiavimo formulę pajamos į rankas padidėtų tik uždirbantiems iki vieno vidutinio darbo užmokesčio (VDU), o kitiems NPD nesikeistų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *