G. Skaistė: tolesnis fintech augimas neatsiejamas nuo rizikų valdymo

Nuotrauka finmin.lrv.lt

Lietuvos finansinių technologijų (fintech) sektorius per pastaruosius keletą metų tapo stipria ir visaverte dinamiškos finansinių paslaugų ekosistemos dalimi, tačiau siekiant užtikrinti tolimesnę sektoriaus plėtrą būtina nepamiršti ir tarpvalstybinių paslaugų skatinimo bei rizikų valdymo, kibernetinio saugumo ir pinigų plovimo prevencijos stiprinimo, teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Penktojoje „Fintech INN“ konferencijoje ketvirtadienį dalyvavusi ministrė pabrėžė, kad fintech sektorius yra vienas Vyriausybės prioritetų, todėl siekiama užtikrinti tolesnę jo plėtrą ir brandą.

„Lietuvos fintech bendruomenė siekia užkariauti pasaulį novatoriškomis, efektyviomis ir į vartotoją orientuotomis idėjomis. Mes, kaip valstybė, galime prie to prisidėti – taikydami šiuolaikinius iššūkius atliepiantį reguliavimą, greitas ir konkrečiam atvejui pritaikytas viešąsias paslaugas, taip pat suvienijant atsakingų institucijų ir rinkos dalyvių jėgas rizikų valdymui, taip užtikrindami stabilią ir gerą reputaciją turinčią ekosistemą“, – konferencijoje sakė G. Skaistė.

„Tvirtai tikiu, jog palankus reguliavimas ir saugi aplinka bus erdvė Lietuvoje augti finansinių technologijų „vienaragiams“ (bendrovėms, kurių pritrauktos investicijos viršija 1 mlrd. eurų – BNS)», – pridūrė ji.

Pasak G. Skaistės, Lietuvos fintech sektorius generuoja reikšmingą vertę tiek klientams, tiek ir visai ekonomikai, kurdamas aukštos pridėtinės vertės darbo vietas, mokėdamas mokesčius ir prisidėdamas prie dinamiškos startuolių ekosistemos kūrimo, o tai atsispindi ir smarkiai išaugusiose bendrose investicijose į Lietuvos technologijų startuolius.

Europos Komisija šiemet pateikė siūlymą dėl europinio lygmens kovos su pinigų plovimu (ALM) sistemos stiprinimo bei naujų taisyklių, skirtų kovos su pinigų plovimu ir kibernetiniu saugumu rizikų valdymu paketą, kuris, anot G. Skaistės, užtikrins vienodą AML įgyvendinimą. Be to šis paketas padės pagrindus veiksmingai veikiančiam ES lygmens priežiūros mechanizmui, kurio centras galėtų įsikurti Lietuvoje.

„Išsikėlėme aiškią ambiciją tapti Europos AML kompetencijų centru. Turime sukaupę aktualią institucinę ir reguliacinę patirtį valdant rizikas finansų sektoriuje, regione išsiskiriame talentingų specialistų pasiūla ir bendradarbiavimu su privačiu sektoriumi – Lietuvoje pradėjo veikti Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras, vienijantis privatų ir viešąjį sektorius. Visa tai sudaro tvirtą pagrindą pretenduoti į AML centro pozicijas“, – teigė G. Skaistė.

Lietuvos finansinių technologijų pasiekimai pripažįstami pasauliniuose „Fintech“ indeksuose. Lietuva yra viena iš mažiausiai rizikingų jurisdikcijų dėl pinigų plovimo rizikos, atitinkamai skirta 9 vieta pasaulyje ir 6 vieta ES „Basel Institute on Governance AML Index“ reitinge.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *