Gedimino štabo batalione prisiekė tarnybą pradėję šauktiniai

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje pirmadienį prisiekė tarnybą neseniai pradėję šauktiniai.

Ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas yra specifinis batalionas, jis be kitų užduočių reprezentuoja ir Lietuvos kariuomenę.

„O tai reiškia, kad Jūs, prisiekę kariai, esate kariuomenės veidas ir pagal jūsų veiksmus bus sprendžiama apie visą Lietuvos kariuomenę“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas ministras.

Po priesaikos ceremonijos karių artimieji ir šeimos nariai pakviesti į batalioną, kur galėjo pamatyti rekonstruotą autentišką XIV amžiaus elitinio kario aprangą, ginkluotę, šiuolaikinių ginklų ekspoziciją, taip pat susipažinti su karių tarnybos ir gyvenimo sąlygomis.

Gruodžio 16 dieną tarnybą šiame vienete pradėjo kiek daugiau nei 70 karių.

Gedimino štabo batalionas yra atsakingas už strateginio lygmens vadaviečių įrengimą ir funkcionavimą nustatytuose operacijų rajonuose. Batalionui priklausantys Garbės sargybos kuopos kariai taip pat reprezentuoja valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

Iš viso šiemet į įvairius kariuomenės padalinius buvo pašaukti apie 3,8 tūkst. jaunuolių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.