Geriausiems šalies studentams skirtos vardinės prezidentų stipendijos

Nuotrauka smm.lt

29 geriausiems šalies studentams skirtos vardinės prezidentų stipendijos, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 

Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko vardo stipendijos kitiems mokslo metams skirtos universitetų ir kolegijų studentams, pasižymėjusiems puikiais akademiniais rezultatais bei aktyvia moksline ir visuomenine veikla.

„Prezidentų stipendijos – tai aukščiausios prabos pasiekimų įvertinimas, teikiamas geriausiems Lietuvos studentams. Linkiu, kad jis taptų tramplinu šturmuojant tolesnes aukštumas tiek studijose, tiek gyvenime“, – pranešime cituojamas įsakymą dėl stipendijų skyrimo 2020–2021 studijų metams pasirašęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. 

Šįmet 11 stipendijų atiteko Vilniaus universiteto studentams, po dvi – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Kauno technologijos universiteto studentams. 

Po vieną stipendiją gaus Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Klaipėdos, Šiaulių ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų studentai.

Keturios stipendijos atiteko Vilniaus kolegijos studentams, vieną gaus Kauno kolegijos studentas. 

Į stipendijas pretenduojančių studentų kandidatūras teikia aukštosios mokyklos, pateiktus pretendentus vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai. 

Kiekvienais metais numatoma skirti iki 30 vardinių stipendijų. 

Iš atskiroms studijų sritims numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentams (190 eurų kas mėnesį), po dvi – siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (190 eurų) ir magistrantūros studentams (266 eurai).

Prezidentų vardines stipendijas Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *