Graikija perdavė olimpinę ugnį Tokijo olimpiados organizatoriams

Фото pixabay.com

Graikija ketvirtadienį perdavė olimpinę liepsną 2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriams per uždarą ceremoniją, skambant raginimams atidėti Olimpiadą dėl koronaviruso pandemijos.

Nestebint žiūrovams olimpinės gimnastikos čempionas Elefterijus Petrunijas (Eleftherios Petrounias) nešdamas deglą apibėgo ratą, o šuolių su kartimi olimpinė čempionė Katerina Stefanidi uždegė katilą marmuriniame stadione „Panathinaiko“, kur 1896 metais įvyko pirmosios šiuolaikinės Olimpinės žaidynės.

Paskui liepsna buvo perduota Tokijo olimpiados organizatorių atstovei Naoko Imoto – 1996-ųjų Atlanto žaidynėse dalyvavusiai plaukikei. Pranešama, kad ši užduotis UNICEF dirbančiai N. Imoto buvo patikėta paskutinę minutę, nes ji gyvena Graikijoje ir neturėjo keliauti ten iš Japonijos.

Graikijos prezidentė Ekaterini Sakelaropulu (Ekaterini Sakellaropoulou) savo ruožtu paskelbė, kad tokios senovės olimpinės vertybės kaip „santarvė, geranoriškumas, brolybė… yra ginklas, naudotinas“ kovojant su virusu.

Sunkūs sprendimai

Praėjusią savaitę olimpinės ugnies įžiebimo ceremonija senovės Olimpijoje taip pat vyko be žiūrovų. Graikija tuo pat metu paskelbė apie pirmąjį mirties nuo koronaviruso atvejį šalyje.

„Deja, COVID-19 protrūkis privertė mus priimti sunkius sprendimus ir pakeisti pradinius planus. Labai apgailestaujame, kad… negalėjote šiandien atvykti į Graikiją ir prisijungti prie mūsų“, – kreipdamasis į Tokijo žaidynių organizatorius, nedalyvavusius ketvirtadienį vykusioje ceremonijoje, pareiškė Graikijos olimpinio komiteto pirmininkas Spiras Kapralas (Spyros Kapralos).

Pareigūnai atšaukė olimpinės ugnies deglo nešimą Graikijos teritorijoje, kai įspėjimų nepaisančios minios susirinko pažiūrėti į olimpinę ugnį Spartoje įžiebusį Holivudo aktorių Gerardą Butlerį (Džerardą Batlerį).

COVID-19 susirgo jau daugiau nei 200 tūkst. žmonių visame pasaulyje, dar daugiau nei 8 000 tūkst. mirė pandemijai apėmus mažiausiai 150 šalių ir teritorijų. Graikijoje patvirtinti penki mirties nuo koronaviruso atvejai, o ketvirtadienį buvo pranešta apie šeštąją auką.

Dėl pandemijos dauguma svarbių sporto renginių visame pasaulyje buvo atidėti arba atšaukti. Be to, kyla vis daugiau abejonių dėl galimybės šiemet surengti Olimpiadą pagal dabartinį tvarkaraštį.

Vis tik Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) teigia esąs „visiškai pasiryžęs“ atidaryti žaidynes numatytu laiku – liepos 24 dieną.

Garsiausi atletai įspėja, kad pandemija jau sutrikdė jų treniruočių režimą ir kad jeigu vyks žaidynės, jų sveikatai kils pavojus.

Šuolių su kartimi čempionė K. Stefanidi yra viena iš žinomiausių sportininkų, išreiškusių susirūpinimą dėl TOK pasiryžimo neatidėti žaidynių.

„Ar TOK nori, kad mes ir toliau kiekvieną dieną rizikuotume savo sveikata, savo šeimų ir visuomenės sveikata?“ – šią savaitę parašė ji tviteryje.

„Statote mus į pavojų dabar, šiandien, o ne už keturių mėnesių“, – pridūrė sportininkė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *