Gražiausiu įmonės pavadinimu internautai išrinko bendrovę „Rimti dalykai“

Nuotrauka Kultūros ministerija

Gražiausiu pernai įregistruotos įmonės pavadinimu internautai pripažino Kauno bendrovę „Rimti dalykai“.

Už ją nubalsavo naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija savo ruožtu apdovanojo 16 laureatų: „Aušra kelyje“, „Graži kaimynystė“, „Jaukus patarimas“, „Nepalik vieno“, „Popierinis kirtis“, „Svajojantis medis“, „Šaukšto kelionė“ iš Vilniaus, „Pašto balandis“ iš Vilniaus rajono, „Rimti dalykai“, „Sava sesė“ iš Kauno, „Basa žemė“ iš Jonavos, „Vilko daina“ iš Jonavos rajono, „Gero oro“ iš Palangos, „Labos nakties“ iš Alytaus, „Kvepia pasakom“ iš Šiaulių, „Kiemo vaikai“ iš Šiaulių rajono.

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų atstovai penktadienį apdovanoti Kultūros ministerijoje Vilniuje.

Jų veikla įvairi: švenčių organizavimas ir dekoravimas, transporto nuoma, prekyba ekologiškais produktais ir miegamojo tekstile, etninių grupių maisto gamyba ir prekyba, slauga namuose, sklypų tvarkymas, interjero kūrimas, gyvūnų priežiūra, pašto siuntų pristatymas, reklamos paslaugos, medžio dirbinių, popierinių pakuočių gamyba ir skrydžiai oro balionais, pranešė ministerija.

Į gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų apdovanojimą pretendavo įmonės, pernai įregistruotos Registrų centre. Tokių buvo 12 tūkst. 651.

Konkurse dalyvavo tik verslo įmonių pavadinimai, atsisakyta pavadinimų, sudarytų su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko ir tie, apie kurių veiklą nepavyko rasti jokios informacijos.

Dvyliktą kartą organizuotu konkursu Valstybinė kalbos inspekcija paminėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *