Grįžusieji iš koronaviruso zonų nedarbingumo pažymėjimą galės gauti nuotoliniu būdu

Фото BFL/ Гядиминаса Савицкиса

Grįžusieji iš koronaviruso paveiktų teritorijų ar turėjusieji sąlytį su galbūt užsikrėtusiu asmeniu nedarbingumo pažymėjimą galės gauti nevykdami į poliklinikas, nuotoliniu būdu, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tam taip pat nebereikės kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), iki šiol tokiais atvejais organizuodavusio nedarbingumo išdavimą. 

Pakaks prieš skambinant į gydymo įstaigą užpildyti NVSC tinklalapyje esančią anketą. Nedarbingumas suteikiamas dviem savaitėms, skaičiuojant nuo grįžimo į Lietuvą ar kontakto su tikėtino ar patvirtinto viruso nešiotoju. 

Ši supaprastinta tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio įsakyme.

Ministerija pabrėžia, kad ši tvarka galios laikinai, t.y. kol baigsis COVID-19 plitimo grėsmė.

Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, nedarbingumo išdavimo tvarka supaprastinta siekiant užkirsti kelią galimam užkrato plitimui, tačiau kartu ragino darbdavius užtikrinti galimybes iš viruso paveiktų zonų grįžusiems darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu.

„Noriu dar kartą paraginti darbdavius būti geranoriškiems, solidarizuotis su pastangomis kovoti prieš infekcijos plitimo grėsmes ir, esant galimybėms, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Galimybė jiems likti namuose, taip išvengiant kontakto su kitais žmonėmis, iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės“, – sako A. Veryga.

Dviejų savaičių nedarbingumą gali gauti ir tėvai, įtėviai, seneliai, globėjai, kurių iki 14 metų amžiaus vaikai susidūrė su viruso rizikomis. Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriama visa Kinija, Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. 

Visame pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 90,9 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, 48 tūkst. pasveiko. Lietuvoje nustatytas vienas COVID-19 atvejis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *