Grupė europarlamentarų ragina ES vadovus įvertinti Rusijos pajėgų Baltarusijoje grėsmę

Фото pixabay.com

Grupė europarlamentarų antradienį kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vadovus, ragindami įvertinti Rusijos karinių pajėgų buvimo Baltarusijoje keliamą grėsmę Lietuvai, Latvijai, Lenkijai, Ukrainai ir visai Europai. 

„Pastarasis Rusijos pajėgų dislokavimas Baltarusijoje kelia grėsmę Ukraina, Lenkijai, Lietuvai, Latvijai ir visai Europai. Šie veiksmai taip pat gali būti dalis plano pavergti ir okupuoti Baltarusiją. Besitęsiantis Rusijos karinių pajėgų buvimas Baltarusijoje neteisėto Lukašenkos režimo prašymu turėtų būti vertinamas kaip Baltarusijos okupacija, tai ypač svarbu besitęsiant JAV ir ES pokalbiams su Rusija“, – rašoma 77 Europos Parlamento (EP) narių kreipimesi.

Laiške taip pat pažymima, kad ES ir JAV atstovų pokalbiuose, kuriais siekiama atgrasyti Rusiją nuo įsiveržimo į Ukrainą, „reikia nepamiršti nepriklausomos ir demokratiškos Baltarusijos ateities galimybės“. 

Laiškas adresuotas Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Charlesui Micheliui (Šarliui Mišeliui), Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen (Urzulai fon der Lajen) ir Europos Parlamento pirmininkei Robertai Metsolai, pranešė vienas kreipimosi iniciatorių, frakcijos „Renew Europe“ narys europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Pareiškime taip pat sakoma, kad siekiant atgrasyti Rusiją nuo agresijos Ukrainoje būtina ir toliau matyti nepriklausomos ir demokratiškos Baltarusijos ateitį.

„ES lieka įsipareigojusi remti visų ES Rytų partnerystės šalių teritorinį vientisumą, nepriklausomybę ir suverenitetą“, – nurodoma europarlamentarų grupės kreipimesi.

„Kremlius savo viešame taikiklyje pirmiausia rodo Ukrainą, bet veikia ir kituose frontuose. Mano įsitikinimu, pačioje Baltarusijoje, šalies viduje, šiuo metu vyksta net pavojingesni manevrai nei prie sienos su Ukraina. Pasinaudojant seniai nebesavarankišku patogiu partneriu Lukašenka, į Baltarusiją įvestas Rusijos karinis kontingentas. Tai galimai reiškia Baltarusijos suvereniteto likučių naikinimą“, – situaciją vertina P. Auštrevičius.

Rusijai sutelkus prie Ukrainos sienos daugiau kaip 100 tūkst. karių ir karinės technikos, Vakarai vis labiau nerimauja, kad Europoje gali kilti didelis karinis konfliktas.

Be to, pastaruoju metu Rusijos kariuomenės pajėgos permetamos į ES kaimynystėje esančią Baltarusiją – esą planuojamoms bendroms pratyboms.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.