Gyventojai jau gali apskaičiuoti pensijų anuitetus

Nuotrauka vilnius.lt/ Sauliaus Žiūros

Nuo liepos „Sodrai“ pradedant mokėti pensijų anuitetus, „Sodra“ sukūrė jų skaičiuoklę – žmonėms, dalyvaujantiems antros pakopos pensijų kaupime, jis padės pasirinkti lūkesčius atitinkantį pensijų anuitetą.

Skaičiuoklė prieinama internete ir tiksliai veikia tiems, kam iki senatvės pensijos amžiaus liko mažiau nei penkeri metai.

„Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė sako, kad skaičiuoklė turėtų padėti lengviau apsispręsti, kurį pensijų anuitetą pasirinkti.

„Skaičiuoklė skirta ne savo ateities pensijų išmokoms apsiskaičiuoti, bet konkrečiai žmonėms, kurie artimiausiu metu ruošiasi išeiti į pensiją ir nori įsigyti pensijų anuitetą, žino, kiek jau sukaupė pinigų, sulaukė pensijinio amžiaus arba jiems pradėta mokėti išankstinė senatvės pensija“, – spaudos konferencijoje sakė D. Gerulytė.

Žmogus skaičiuoklėje turi įvesti savo gimimo datą, kada planuoja sudaryti pensijų išmokų sutartį ir savo pensijų fonde sukauptą sumą. Tuomet pateikiami trijų pensijų anuiteto rūšių – standartinio, standartinio su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtojo – išmokų dydžiai.

„Sodra“ garantuoja, kad tokiomis sąlygomis mokės ne mažesnes išmokas kiekvieną mėnesį visą likusį gyvenimą.

Anot D. Gerulytės, skaičiuoklė yra tiksli, jeigu pateikiami tikslūs duomenys – tai „Sodros“ garantija, kad žmogus gaus būtent tokias išmokas. Bet jeigu „Sodros“ Pensijų anuitetų fondui pavyktų uždirbti didesnę negu į pensijų anuiteto dydį jau įskaičiuota grąža, išmokos gali būti ir didesnės, tik mažėti jau negali.

Nuo liepos 1 dienos pensijų anuitetus iš „Sodros“ turės įsigyti tie antros pakopos pensijų kaupimo
dalyviai, kurie bus sukaupę 10 tūkst. ir daugiau eurų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.