Gyventojų ekologiškam transportui – dar 3 mln. eurų

Фото pixabay.com

Vyriausybė trečiadienį nutarė perskirstyti Klimato kaitos programos lėšas ir skyrė dar 3 mln. eurų kompensacijoms už sunaikintus taršius automobilius bei naujų ekologiškų priemonių įsigijimą.  

Ministrų kabinetas pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui perskirstyti lėšas sumažinant išmaniosios melioracijos įrengimui skirtus pinigus nuo 7 mln. iki 4 mln. eurų.

Kompensacijos mokamos už įsigytą metinį viešojo transporto bilietą, dviratį, elektrinį paspirtuką, mopedą ar motociklą, sunaikinus seną taršų automobilį.

Laikinasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika teigia, kad gegužės viduryje pradėta programa sulaukė didelio populiarumo, visos numatytos lėšos jau išnaudotos: iki spalio 19 dienos gauta per 9 tūkst. prašymų kompensuoti maždaug 8 mln. eurų. 

K. Mažeika teigė, kad išmaniosios melioracijos įrengimas gali užtrukti, todėl siūlė pinigus panaudoti efektyviau.  

„Panašu, kad tikrai bus iššūkių. Ir tikrai, kaip ir buvo planuota, lėšos neturėtų būti užlaikomos, turėtų būti naudojamos efektyviai ir matome poreikį, didelį žmonių susidomėjimą ir populiarumą, ir siūlome perkelti dalį lėšų – 3 mln. eurų – į labai populiarią programą, kuriai jau išnaudoti 8 mln. eurų“, – sakė K. Mažeika. 

Tuo metu laikinasis žemės ūkio ministras Andrius Palionis su tokiu sprendimu nesutiko ir balsavo prieš. 

„Žemės ūkio ministerija nesutinka su kaltinimais. Tai Klimato kaitos priemonė, kurią atlieka Aplinkos ministerija ir iki šios dienos Žemės ūkio ministerija neturėjo jokios informacijos dėl šios priemonės įgyvendinimo eigos, taip pat nebuvo derinta jokia informacija su Žemės ūkio ministerija dėl lėšų perskirstymo, todėl mes tikrai nesutinkame“, – kalbėjo A. Palionis. 

Gyventojai gali pretenduoti kompensaciją iki tūkstančio eurų: iki 310 eurų mokama už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1000 eurų – už elektrinį mopedą ar motociklą.

Kompensacija apskaičiuojama pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant bendros tūkstančio eurų  sumos.

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) duomenimis, iki šiol sunaikinta daugiau kaip 11 tūkst. taršių automobilių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *