Gyvybinių funkcijų monitoriai atvyko be dalies priedų, jie dar komplektuojami – SAM

Nuotrauka Vidmanto Balkūno/ (VUL Santaros klinikos

Pavasarį ligoninėms išdalyti beveik 500 gyvybinių funkcijų stebėjimo monitorių Lietuvą pasiekė be dalies priedų, jų komplektavimas tebevyksta, BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC).

„Apie tai, kad gauti priedai ne visiems monitoriams nebuvo žinoma. Kad komplektacija nepilna, informacija buvo gauta iš įrangą priėmusių gydymo įstaigų. Sprendžiant susidariusią situaciją ESSC intensyviai komunikuoja tiek su tiekėjais ir su minėtų monitorių gamintojų atstovybėmis Lietuvoje ir deda visas pastangas kuo greičiau sukomplektuoti monitorius“, – BNS atsiųstame komentare teigia SAM pavaldus centras.

Prie minėtų monitorių trūksta dalies deguonies įsotinimo jutiklių rinkinių, kraujospūdžio matavimo, elektrokardiogramų laidų komplektų.

Pasak ESSC, dalis trūkstamų priedų yra gauta, dėl kitų pristatymo yra tariamasi su tiekėjais.

Sukomplektuotus prietaisus ruošiamasi pradėti perduoti gydymo įstaigoms. Vis dėlto kada visi monitoriai bus grąžinti, SAM pavaldus centras teigia negalintis pranešti, nes tai priklauso nuo tiekėjų ir gamintojų.

Anksčiau skelbta, kad 497 monitoriai kovą ir balandį įsigyti ne iš oficialių medicininės įrangos giganto „General Electric“ atstovų Lietuvoje – bendrovės „Tradintec“, bet iš Kinijos ir Izraelio tiekėjų, už juos iš viso sumokėta 1,84 mln. eurų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.