Į karantiną bus uždaromi visi atskridusieji į Vilnių, su retomis išimtimis

Фото pixabay.com

Į karantiną sostinės viešbučiuose nuo antradienio uždaromi visi atskrendantys į oro uostą, retos išimtys kol kas taikomos tik užsienio piliečiams, teigia sostinės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Kauno rajono savivaldybės atstovai patikino, kad vykdant nuo antradienio patvirtintą naują tvarką, kai savivaldybės privalo izoliuoti visus atvykstančiuosius, dar ieškoma tai galinčių padaryti viešbučių. 

Anot P. Poderskio, antradienį visi atvykstantieji į Vilniaus oro uostą, prieš tai patikrinus jų sveikatą, autobusais išvežami į „Urbihop“ viešbutį Ąžuolyno gatvėje, Antakalnyje, tačiau viešbučių rezervuota ir daugiau, savivaldybė turi ir savo patalpų, tad kol kas vietų izoliacijai užteks.

„Kol kas priėmėme sprendimą karantinuoti viską, ką gauname, o vėliau aiškintis. Kai ką spėjome išsiaiškinti jau dabar. Pavyzdys – mergina iš Estijos atskrido į Vilnių, ją konsulatas paima ir nuveža iki sienos. Tokia buvo improvizuota išimtis, kurią, manau, vėliau įteisinsime. Taip pat turime žmones su teise gyventi Lietuvoje, bet jie į Vilnių atskrido taip pat tranzito reikmėms. Dėl jų spręs jų šalių ambasados ir konsulatai“, – žurnalistams oro uoste sakė P. Poderskis.

„Net jei kasdien atskristų po tūkstantį žmonių, nuo šiandien iki ketvirtadienio – mes juos sutalpintumėme“, – pridūrė jis.

Lietuvos oro uostai BNS nurodė, kad Vilniuje antradienį leidžiasi devyni lėktuvai, Kauno oro uoste – du. Dar vieno lėktuvo antradienį laukiama Palangoje.

P. Poderskis sakė, kad pradžioje tikėtasi sulaukti bent tūkstančio keleivių, bet, preliminariais duomenimis, jų antradienį bus tik keli šimtai. 

Savivaldybės duomenimis, nuo ryto iki antradienio popietės į Vilnių atskris apie 400 keleivių: iš Minsko ryte atvyko 22 keleiviai, iš Frankfurto – 146, iš Dublino – 77. Apie 15.30 leisis lėktuvas iš Oslo su 48 keleiviais, vėliau Vilniuje dar numatomi skrydžiai iš Londono, Berlyno, Stambulo, iš  Londono Sautendo, o prieš vidurnaktį – ir iš Indonezijos Balio salos. 

Savo ruožtu Susisiekimo ministerijos atstovai BNS nurodė, kad į skrydį iš Balio parduota 212 bilietų iš 220 – šiuo lėktuvu parvyks 115 Lietuvos piliečių, likusieji bus latviai, estai ir ispanai. Latvijos ir Estijos piliečiai turėtų būti palydėti iki pasienio su Latvija, ispanai toliau tuo pačiu lėktuvu skris į Alikantę. Iš šio Ispanijos pajūrio kurorto trečiadienį numatomas atgalinis skrydis į Lietuvą šalies piliečiams.

Anot P. Poderskio, ne užsieniečiai, o kitų Lietuvos savivaldybių žmonės bus perduoti kitoms savivaldybėms, tačiau jos pačios turės organizuoti savo gyventojams tinkamą transportą iš sostinės.

„Mes juos perduosime ir tada jos bus atsakingos už tų žmonių tinkamą karantinavimą“, – patikino jis.

P. Poderskis pabrėžė, kad viešbučiai bus saugomi pasitelkiant saugos tarnybas, policiją. Administracijos vadovas sako, kad nepasitenkinančių šia naująja tvarka yra, tačiau situacija yra valdoma dar oro uoste.

Vilniaus administracijos vadovas sako, kad į karantiną uždarytiems asmenims jau pristatomas maistas, taip pat jau paruoštos mažos vaistų siuntos diabetikams ar kitų sveikatos problemų turintiems žmonėms. Vėliau tikimasi visas šias išlaidas kompensuoti iš valstybės biudžeto.

Jis sako, kad Vilniaus savivaldybė jau ieško kitų būdų užtikrinti saugų karantiną ne viešbučiuose, tam šiuo metu išbandoma speciali mobilioji aplikacija, leidžianti stebėti asmenų buvimo vietą, įpareigojanti tam tikrais laiko intervalais siųsti asmenukes su savo aplinka.

„Manau, kad didelę dalį, radę teisingas išimtis ir radę technologinius sprendimus, kurie padės tinkamai karantinuotis žmonėms, išspręsime ir iš viešbučių atiduosime į kitas savivaldybes ar į karantinavimosi vietas namuose“, – sakė P. Poderskis.

Anot jo, aplikacija iš dalies leistų lengvesnes karantino sąlygas technologijoms imlesniems piliečiams, tačiau neužtikrintų tokių galimybių tiems, kurie technologijomis nemoka gerai naudotis.

Jis taip pat vylėsi, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atšauks nurodymą savivaldybėms savo patalpose izoliuoti visus asmenis, kuriems diagnozuotas koronavirusas, net ir tiems, kurie serga lengva infekcijos forma. P. Poderskis atkreipė dėmesį, kad sostinė jau pasiruošė guldyti ligonius ir kitose gydymo įstaigose, ne tik Santaros klinikų Infekcinių ligų centre.

„Nemanau, kad ši įsakymo dalis išgyvens daugiau negu dieną. Iš esmės teisinga būtų maždaug 60 procentų, kurie serga lengvai, leisti sirgti namuose, maždaug 30 proc., kurie serga sunkiau, guldyti ligonines – tam irgi ruošiamės. Maždaug 10 proc. intensyvios reikalaujančių žmonių bus guldomi į pagrindines ligonines. Pasijungs ir Lazdynų, ir Antakalnio ligoninė“, – pabrėžė P. Poderskis.

Kauno rajonas dar ieško viešbučių

Tiek P. Poderskis, tiek ir Kauno rajono savivaldybės atstovai pabrėžia, kad apie naują tvarką jie buvo įspėti likus mažiau nei 12 valandų, sprendimas ne kartą keitėsi.

Kaune laukiama skrydžių iš Edinburgo ir Londono, abu lėktuvai turėtų leistis prieš 20 val. vakaro. Kauno rajono mero atstovas žiniasklaidai Edmundas Mališauskas BNS priešpiet informavo, kad ministerijos nurodymai savivaldybę užklupo „kaip perkūnas iš giedro dangaus“, o sprendimų dar ieškoma.

„Mes ieškome didesnių viešbučių. Galbūt kokių dviejų–trijų reikės, nes į mažus nesinori. Problema ta, kad mes nežinome jų gyvenamosios vietos. Jei mes žinotume gyvenamąją vietą, tada būtų lengviau juos paskirstyti ir išvežioti į gyvenamąsias savivaldybes“, – sakė jis.

Anot jo, savivaldybė taip pat tikisi rasti lėšų laikinam keleivių apgyvendinimui, jas vėliau kompensuotų valstybė.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu nuo antradienio visos savivaldybės, kurių teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, įpareigotos visą parą užtikrinti grįžusiųjų pervežimą iš oro uostų, jūrų uosto, kitų pasienio punktų į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytas patalpas. Sprendimas labiausiai aktualus Vilniaus, Kauno rajono ir miesto, Palangos savivaldybėms dėl čia esančių oro uostų, taip pat Klaipėdos miesto savivaldybei, kurioje yra jūrų uostas – jai ši prievolė atidėta iki trečiadienio nakties.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.