Į Klaipėdos uostą atplaukė specialus keltas su lietuviais iš Vokietijos

Фото BFL/Кястутиса Ванагаса

Į Klaipėdos uostą trečiadienio pavakarę įplaukė keltas iš Vokietijos Zasnico uosto su lietuviais, kuriems Lenkija neleido automobiliais kirsti šalies teritorijos grįžti į Lietuvą.

Keltas pro uosto vartus įplaukė apie 17.20, jis turėtų prisišvartuoti uoste apie 18.30 val., BNS informavo „Limarko jūrų agentūros“ atstovas Jevgenijus Pavlikovas.

Susisiekimo ministro atstovė spaudai Aldona Grinienė BNS tvirtino, iš viso kelte plukdomi 99 automobiliai su 137 keleiviais, 95 jų yra Lietuvos, 34 Latvijos ir 8 Estijos piliečiai. Kelionė iš Zasnico truko apie 18 valandų.

Iš Vokietijos Zasnico uosto užsakytas dar vienas keltas Baltijos šalių piliečiams į Ventspilį, jo reisas numatytas vėlų trečiadienio vakarą, 23.55 Vokietijos (00.55 Lietuvos) laiku.

Ministerijos duomenimis, pastarajame kelte, kuriuo galės grįžti dėl uždarytų Lenkijos sienų Vokietijoje įstrigę Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai, yra 2,5 tūkst. vietų keleiviams ir 300 automobilių.

Lietuviai Vokietijos ir Lenkijos pasienyje strigo, kai Lenkija naktį iš šeštadienio į sekmadienį uždarė šalies sienas dėl koronaviruso plitimo, o lenkai po ilgų derybų atsisakė konvojumi praleisti lengvuosius automobilius.

Po Lietuvos Vyriausybės derybų Lenkija leido lietuviams jungiamaisiais skrydžiais keliauti per Varšuvos oro uostą, naudojantis  Lenkijos aviakompanijos LOT paslaugomis, bet tik tuo atveju, jei Varšuvoje bus suorganizuotas kitas skrydis į Vilnių. Taip pat sutarta, jog autobusų konvojai esant poreikiui bus praleidžiami ir ateityje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *