Į Lietuvą atvyksta Vilniaus savivaldybės užsakyta apsaugos priemonių medikams siunta

Nuotrauka lrv.lt

Iš Kinijos naktį į pirmadienį atvyksta Vilniaus miesto savivaldybės užsakyta siunta su apsaugos priemonėmis medikams. Lėktuvas leisis Kauno oro uoste.

Iš Šendženo pakilęs „Boeing 747“ lėktuvas Vilniaus medikams gabena 0,5 mln. veido kaukių, 127 500 apsauginių akinių, 32 500 veido skydelių ir 150 000 nesterilių pirštinių, 6000 respiratorių FFP2.

Antroji šio užsakymo, kurio vertė – 1,3 mln. eurų – dalis su papildomais 96 000 respiratorių ir 40 000 kombinezonų atkeliaus dar per savaitę, pranešė sostinės savivaldybė.

Anot pranešimo, dėl lėktuvo dydžio skrydžiui pasirinktas Kauno oro uostas, turintis ilgesnį pakilimo taką. Iš Kauno oro uosto priemonės dar šiąnakt bus gabenamos į Vilnių.

„Vos tik gavę šias priemones, imsimės dviejų lygiagrečių veiksmų – skubiai dalinsime jas Vilniaus gydymo įstaigoms, galbūt skolinsime ir kitiems miestams, kuriems šiuo metu tokių priemonių verkiant reikia. Taip pat planuojame jų kokybę ištirti Kauno technologijos universiteto laboratorijoje, kad būtume ramūs dėl šios siuntos“, – teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Ši siunta – puikus Lietuvos institucijų, verslo ir diplomatijos bendradarbiavimo pavyzdys. Mūsų „Go Vilnius“ sėkmingai vykdė tarptautines derybas, o tam, kad skrydis gautų humanitarinį statusą, padėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė“, – sakė Vilniaus meras.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.