Į Lietuvos rinką pateko nekokybiškų bekontakčių termometrų – SAM

Фото pixabay.com

Per koronaviruso pandemiją smarkiai išaugus medicinos priemonių paklausai, į Lietuvos rinką pateko nekokybiškų bekontakčių infraraudonųjų spindulių termometrų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tai nustatė Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

Jie buvo parduodami įvairiose platinimo vietose bei internete.

„Šiuo metu nurodyta iš pardavimų pašalinti visas reikalavimų neatitinkančias medicinos priemones bei pateikti informaciją, kam šie termometrai buvo parduoti“, – teigiama ministerijos pranešime.

Apie įsigytus nekokybiškus bekontakčius infraraudonųjų spindulių termometrus pranešė ir  gydymo įstaigos, ir pavieniai žmonės, ir kai kurie šalies muitinės postai, per kuriuos ketinta įvežti šių termometrų. 

SAM primena, kad perkant medicinos priemonę, reikėtų atkreipti dėmesį į jos ženklinimą. 

Medicinos priemonės pakuotė ir pati medicinos priemonė turi būti paženklinta atitikties ženklu „CE“ su greta nurodytu paskelbtosios įstaigos identifikacijos numeriu, tai yra šalia CE ženklo turi būti nurodytas keturženklis skaičius.

Taip pat turi būti nurodyti medicinos priemonės gamintojo duomenys. Jei gamintojas įsisteigęs ne Europos Sąjungoje, privalo būti nurodyti gamintojo įgaliotojo atstovo duomenys. Etiketėje turi būti nurodytas serijos numeris, pridėta naudojimo instrukcija lietuvių kalba.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *