Į paskaitas, pamokas ir būrelius leista atvykti turint slogą

Nuotrauka pixabay.com

Nuo trečiadienio į paskaitas, pamokas ar būrelius galima atvykti ir turint slogą.

Sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo Aurelijaus Verygos pakoreguotame sprendime tarp ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, dėl kurių draudžiama lankytis švietimo įstaigose, nebeliko šio simptomo.

Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžė, kad sloga išbraukta, nes „tai nėra specifinis COVID-19 ligos požymis“.

„Tačiau turintys kitus koronaviruso infekcijai būdingus požymius — aukštesnę nei 37,3 temperatūrą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą – asmenys į švietimo įstaigas neturėtų vykti. Jeigu šie požymiai pasireiškia ugdymo įstaigoje, toks asmuo turėtų apleisti patalpas ir kreiptis į šeimos gydytoją“, – informuoja ministerija.

Kaip numatyta jau anksčiau, jei minėti simptomai pasireiškia moksleiviui, pedagogai privalo apie tai nedelsdami informuoti tėvus – jų vaikas turėtų laukti atskiroje patalpoje, be kitų žmonių, tik su ugdymo įstaigos darbuotoju. Vaiko tėvai dėl tolimesnių veiksmų turėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

Ministras taip pat sušvelnino draudimą lankytis įstaigose pašaliniams asmenims – jiems tai nuo šiol draudžiama lankytis tik kai vyksta ugdymo procesas, be to, draudimas netaikomas ugdymui būtinas paslaugas ar valstybines funkcijas vykdantiems asmenims. Jei patalpos ne pamokų metu naudojamos kitoms reikmėms, jos turi būti išvėdinamos ir išvalomos prieš prasidedant ugdymo procesui. 

Patikslinti ir kai kurie kiti reikalavimai. Pavyzdžiui, numatyta, kad jeigu mokykloje yra bendra rūbinė, patariama atskiras drabužines įrengti klasėse arba kitur prie mokymo patalpų. Esant poreikiui, tualeto patalpos gali būti priskiriamos naudotis konkrečios klasės, grupės ar srauto mokiniams, neskirstant jų pagal lytis. Tvarkaraštyje trumpesnes negu 10 minučių pertraukas numatyti arba pamokas anksčiau nei 8 val. pradėti siūloma tik pritarus mokyklos tarybai. Pabrėžiama, kad pradinėse klasėse organizuojamose pailgintos dienos grupėse gali dalyvauti tik vienos klasės, grupės ar srauto mokiniai. 

Atsižvelgiant į švietimo bendruomenei kylančius klausimus ir siūlymus, operacijų vadovo sprendimais taip pat patikslinta tvarka dėl pamokų pradžios ir pertraukų laiko bendrojo ugdymo mokyklose, tualetų, rūbinių naudojimo tvarkos šiose švietimo įstaigose.

Pavyzdžiui, patikslinama, kad jeigu mokykloje yra bendra rūbinė, patariama atskiras drabužines įrengti klasėse arba kitur prie mokymo patalpų. Esant poreikiui, tualeto patalpos priskiriamos naudotis konkrečios klasės, grupės ar srauto mokiniams, neskirstant jų pagal lytis. Tvarkaraštyje trumpesnes negu 10 minučių pertraukas numatyti arba pamokas anksčiau nei 8 val. pradėti siūloma tik pritarus mokyklos tarybai. Pradinėse klasėse organizuojamose pailgintos dienos grupėse gali dalyvauti tik vienos klasės, grupės ar srauto mokiniai. 

Visi kiti reikalavimai, kurių svarbiausias – laikytis atstumo, atskirti mokinių ir studentų srautus, lieka galioti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.