I. Šimonytė: biudžetą tikslinsime, mokesčių nemažinsime

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Premjerė Ingrida Šimonytė neatmeta, kad rudenį atsižvelgiant į gamtinių dujų ir kito šildymui kūrenamo kuro kainas bus dar kartą tikslinamas šių metų valstybės biudžetas, tačiau mažinti mokesčių Vyriausybė neplanuoja. 

„Vyriausybė pasiūlys antiinfliacinį planą, o opozicijai reiktų išvengti diskusijų „sumažinti visus mokesčius ir padidinti visas išlaidas“. Taip nebus, mes to negalime padaryti, nes tai neįmanoma“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė premjerė.

Pasak I. Šimonytės, po dviejų savaičių ji planuoja inicijuoti konsultacijas su Seimo opozicija dėl Finansų ministerijos rengiamo naujo antiinfliacinio paketo.

„Aš siūlau konsultacijas, kokių dar priemonių galbūt reiktų papildomai, kad būtų mažinamos infliacijos pasekmės, kadangi pačios infliacijos sumažinti esant tokioms geopolitinėms aplinkybėmis uždavinys yra nerealus — geriau jau nemeluoti“, – sakė premjerė.

Jos teigimu, antiinfliacinio paketo prioritetas bus energetikos kainos, tačiau nei PVM maisto produktams, nei akcizų degalams Vyriausybė neplanuoja mažinti.

„Siūlymų mažinti mokesčius neplanuočiau“, – pridūrė Vyriausybės vadovė.

*Использование информации информационного агентства BNS в средствах массовой информации и на сайтах без письменного согласия UAB «BNS» запрещено

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *